PILNE: Kupiłeś samochód na kredyt? Lepiej szybko zacznij go spłacać

PILNE: Kupiłeś samochód na kredyt? Lepiej szybko zacznij go spłacać

Kredyt na samochód. Kiedy raty będą wyższe?

Podaj dalej

Osoby, które w ostatnim czasie kupiły samochód na raty, nie mają powodów do zadowolenia. Okazuje się bowiem, że ich pojazd będzie znacznie droższy niż myśleli początkowo. Koniec końców za auto mogą zapłacić nawet kilka tysięcy więcej! Wiele zależy od tego, jaka jest wartość auta i ile pozostało do spłacenia jeszcze rat.

Kredyt na samochód? Czas rozbić skarbonkę

zakup samochodu diesel

Wszystkie osoby posiadające kredyt już doskonale wiedzą, że przyjdzie im płacić więcej. Po ostatnich szybkich podwyżkach stóp procentowych wskaźnik zatrzymał się na poziomie 1,75 proc. Dla jednych to rata większa o około 100 złotych więcej, dla innych o 200 lub 300 złotych, a nawet i więcej. W skali roku robi się już pokaźna suma, a w skali całego kredytu np. za samochód, jeszcze bardziej pokaźna.

Ale to nie koniec złych informacji. Kolejna podwyżka stóp procentowych będzie zapewne już 4 stycznia. Przyśpieszono nawet w tej sprawie posiedzenie o ponad tydzień, aby jak najszybciej dokonać korekty. Ma to być kolejne 50 punktów bazowych. Nie będzie to jednak ostatnia podwyżka, jaka czeka wszystkich kredytobiorców.

Wedle prognoz będzie ich jeszcze kilka, a w 2022 roku dobijemy do około 4,25 procent! Oznacza to dość wyraźny wzrost kredytów, które spłacamy i wciąż będziemy spłacać. Podnoszenie stóp procentowych ma przyczynić się do tego, aby uratować rosnącą inflację, która jest coraz wyższa i niebawem może przekroczyć nawet 10 procent!

zakup diesel samochod

Nadpłacanie kredytu ma sens

Jeżeli mamy ktoś ma jakieś oszczędności, warto pomyśleć o tym, aby wcześniej spłacić kredyt. Pozwoli to na pewno bardziej zaoszczędzić pieniądze. Mimo wszystko trzeba mieć na uwadze, że samochód staje się w pewien sposób więcej wart, lecz niestety na nic znaczącym papierze. Pieniądze te będzie na pewno ciężko odzyskać chcąc sprzedać samochód.

Dla właścicieli samochodów będzie to na pewno kolejny wydatek związany z posiadaniem auta. Wygoda kosztuje zatem z roku na rok jeszcze więcej i niestety posiadanie pojazdu staje się pomału czymś, z czego będzie mogła korzystać np. średnia klasa społeczna. Osoby zarabiające najniższą krajową bądź niewiele ponad nią, nie będą mogły sobie pozwolić na to, aby korzystać z takiego dobrodziejstwa. No, chyba, że ktoś będzie liczył się z tym, że sporą część pieniędzy mimo wszystko przeznaczy na auto.

prawo jazdy samochód

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News