PILNE: Kontrola kierowców będzie odbywała się na odległość! To rewolucja która odmieni podejście kierowców do jazdy

PILNE: Kontrola kierowców będzie odbywała się na odległość! To rewolucja która odmieni podejście kierowców do jazdy

kontroloa kierowcy tachograf

Podaj dalej

Nadchodzą duże zmiany pod względem tego, jak będzie przebiegała kontrola kierowców na drogach. Dzięki zmianom jakie są szykowane, służby odpowiedzialne za wersyfikowanie tachografów będą miały znacznie prostsze zadanie. Szykany jest system, który zrewolucjonizuje podejście do tego, jak i znacząco zwiększy bezpieczeństwo na drogach.

Nowa kontrola na drogach

ciezarowka tachograf itd
fot. freepik

Głównego Urzędu Miar będzie w posiadaniu nowych narzędzi do skutecznego nadzoru nad systemem tachografów. Wedle informacji wiadomo, że rozwiązanie zostanie oparte na systemie zarządzania procesami biznesowymi co pozwoli na e-usługi i zdalną obsługę warsztatów samochodowych oraz wprowadzanie tachografów na wspólny runek Unii Europejskiej.

Nowe rozwiązanie pozwoli na wzmocnienie systemu kontroli i nadzoru. Poprawi się także znacząco wymiana dokumentów w ramach urzędowej korespondencji. Kierowcy zatem mocno na tym skorzystają, a zmiany powinny się pojawić na początku 2024 roku. Wiadomo również, że sami kierowcy na tym skorzystają, jeżeli chodzi ogólny dostęp i łatwość w uzyskiwaniu informacji.

Główny Urząd Miar będzie w posiadaniu jednolitego system informatyczny. Otrzyma także narzędzia dzięki którym praca będzie prowadzona bardziej efektywna. Cel jest jeden – poprawa bezpieczeństwa transportu drogowego. A więc jest to dość kluczowe do tego, aby w prostrzy sposób móc wszystko mieć na oku z wielu stron.

ciezarowka itd tachograf
fot. freepik

Transport drożeje

Warto zwrócić uwagę, że transport w kraju jest kluczowy dla węzła gospodarczego. Gdyby nie ciągniki siodłowe z przyczepami, które każdego dnia przemierzają nasz kraj, społeczeństwo nie miałoby wielu dóbr. Dlatego też ważne jest to, aby go dobrze nadzorować i poprawiać system, jaki nad nim czuwa.

ciezarowka kontrola itf
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News