PILNE: Koniec z tankowaniem paliwa za 50 czy 100 złotych. Stacje paliw muszą być przygotowane na większe wydatki

PILNE: Koniec z tankowaniem paliwa za 50 czy 100 złotych. Stacje paliw muszą być przygotowane na większe wydatki

paliwa stacja paliw

Podaj dalej

Dość spora grupa kierowców ma zasadę tankowania paliwa za daną kwotę. Modne w ostatnim czasie stało się wlewanie diesla, benzyny czy LPG np. za 50 złotych, czy 100 złotych. Wraz z niższymi cenami przy dystrybutorach coraz więcej osób odchodzi jednak od tego typu tankowań i decydują się wlewać więcej do swojego samochodu.

Nalewamy paliwa za wyższe kwoty

paliwa ceny ropa
fot. freepik

Nie ma co ukrywać, że o tym jak tankujemy decydują nasze finanse. Niektórych stać na to, aby wlewać za każdym razem do pełna, inni jeżeli to robią, to paliwa ma wystarczyć na cały miesiąc. Z kolei jest grupa kierowców, którzy tankują za mniejsze kwoty, ale częściej. Wszystko po to, aby kontrolować lepiej wydatki na stacji paliw.

Kierowcy powinni mieć jednak świadomość, że częste tankowanie w małych ilościach to nic dobrego. To tzw. jazda na rezerwie, która może nieść za sobą bardzo wiele kłopotów. Wspomnieć tutaj można chociażby o tym, że pompa paliwa ma dużo łatwiej zassać zanieczystości z dna naszego baku. A to może doprowadzić do poważnej i kosztownej awarii. Ale problemów może być znacznie więcej.

Na stacjach paliw wraz z niższymi cenami widać już jednak tendencje odbiegającą od tej ”mody”. Kierowcy tankują paliwa w większej ilości, za większe pieniądze i nie szukają już oszczędności. Niektórym jednak trudno się dziwić, że tak robili, gdy np. diesel kosztował niemalże 8 złotych za litr. Nieco ponad 10 litrów kosztowało już 100 złotych.

podatek ceny paliwa stacja paliw
fot. freepik

Stacje paliw też przeżywały swój kryzys

Wyższe ceny paliwa nie odstraszyły zbyt wielu Polaków przed tankowaniem. Mimo wszystko zauważalne było to, iż schodzi mniej paliwa niż wówczas, gdy było ono tańsze. Bo nawet jeżeli liczba kierowców była podobna, to ilość tankowanego paliwa już nie. Tym samym dostawy nie musiały być tak częste, jak miało to miejsce wcześniej.

Sytuacja jednak pomału się normuje, a i same stacje paliw muszą szykować się na większy popyt. Raz, że idą święta, dwa – lepsza pogoda zachęcająca do wyjazdów, a trzy – ceny paliwa stają się coraz bardziej atrakcyjne, co także ma przełożenie na to ile tankujemy.

diesel benzyna cena paliwa
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News