PILNE: Koniec z paragonami na stacjach paliw! Kierowcy tankujący diesel, benzynę czy LPG już go nie otrzymają

PILNE: Koniec z paragonami na stacjach paliw! Kierowcy tankujący diesel, benzynę czy LPG już go nie otrzymają

paragon diesel benzyna

Podaj dalej

Rząd podjął bardzo ważną decyzję, jeżeli chodzi o paragony. Kierowcy tankujący diesel, benzynę czy LPG oraz robiący zakupy na stacji paliw, nie będą otrzymywać paragonów za dokonane zakupy. I tak w zasadzie będzie nie tylko w tego typu miejscach, ale wszędzie tam, gdzie dokonujemy zakupów. Powód? Powstrzymanie szarej strefy.

Diesel, benzyna i LPG z e-peragonem

stacja paliwa tankowanie
fot. freepik.pl

Ministerstwo Finansów zdecydowało, że e-paragon będzie na razie dobrowolny. Wiadomo jednak, że jest to przyszłość i coś, co będzie z czasem obowiązkowe. Dlatego też żadna firma nie powinna zwleka i już teraz powinna zainteresować się tematem. Później raz, że koszty mogą być większe, a dwa wszyscy będą chcieli aktualizować oprogramowanie kas fiskalnym w jeden dzień.

Jak zatem będzie wyglądał niebawem paragon? Będzie on w formie SMS na nasz telefon. Posłuży też do tego specjalna aplikacja e-paragon, którą już teraz można pobrać na smartfona. Warto ją mieć i pójść krok w krok z postępem cyfryzacji. Niebawem coraz więcej punktów będzie oferowało tego typu paragon.

A ma on wiele plusów począwszy od oszczędzania papieru. Ze zmiany na pewno nie ucieszą się tylko firmy produkujące tzw. rolki papierowe do kas fiskalnych. Zmiana także ma ułatwić ograniczanie śladu węglowego, przyczyniając się do zmian klimatycznych. Klienci na pewno będą musieli przyzwyczaić się do nowej formy rozliczania.

stacja-benzynowa-paliwo
fot. freepik

Większa kontrola nad obywatelami?

Oczywiście zawsze jest druga strefa medalu. Jak zauważają niektórzy państwo będzie dokładnie kontrolować co kupujemy, to ile wydajemy i to czy zgadzają się kwoty z wynagrodzeniami jakie otrzymujemy. Choć zakres kontroli na pewno będzie jeszcze szerszy. Warto dodać, że bez smartfona praktycznie nie dokonamy zakupu. A przynajmniej tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Na pewno zmiana wywołuje wiele kontrowersji i nie wiadomo, czy gdy całkowicie wejdzie w życie nie wywoła fali oburzenia. O ile młodsze pokolenie sobie jakoś z tym poradzi od kwestii formalnej, to jednak to starsze może mieć z tym duże kłopoty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News