PILNE: Kolejny dzień podwyżek ceny paliw. Za ile będziemy tankować diesel oraz benzynę?

PILNE: Kolejny dzień podwyżek ceny paliw. Za ile będziemy tankować diesel oraz benzynę?

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Kolejna aktualizacja ceny paliw nie napawa optymizmem polskich kierowców i ma prawo do budzenia zmartwień. Średnie ceny paliw w zaledwie dwa dni poszybowały dość znacząco w górę i aż strach pomyśleć, co będzie po świętach. Niestety tempo wzrostów jest znacznie większe, niż w ostatnim czasie było tempo obniżek.

Ceny paliw coraz szybciej idą w górę

ceny paliw stacja
fot. freepik

Mogło wydawać się, że do Wielkanocy polscy kierowcy zaznają spokoju. Okazuje się, że muszą mierzyć się ze stresem związanym z tym za ile zatankują w dany dzień i kolejny. Wraca zatem sytuacja z którą tak naprawdę mierzyliśmy się już kilkukrotnie w tym roku, a nawet i w ostatnim czasie. Nie jest to żaden powodów do zadowolenia.

Diesel w zaledwie dwa dni podrożał już w cenie hurtowej o blisko 30 groszy. To ogromny wzrost i ogromne tempo wzrostu. Mając w perspektywie, że to na pewno nie ostatni wzrost po świętach i pod koniec miesiąca sytuacja może stać się naprawdę nieciekawa. Cena znów może być bliższa 8 złotych, niż dalsza.

Również i benzyna zaczyna coraz mocniej się dawać we znaki. Tam średnia dzienna nwzrostu ie wynosi 15 groszy, a 10 groszy. To także bardzo dużo mając na względzie, że w ostatnim czasie paliwo to dosłownie tanio o grosze. Teraz nadszedł moment, kiedy trzeba mówić nie o groszach, a o kilkudziesięciu groszach i nie obniżek, a wzrostów.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Diesel i benzyna da się we znaki kierowcom

Polacy znów mogą zapomnieć o niskich stawkach na stacjach paliw. To także pokazuje jak rynek jest niestabilny i że tak naprawdę nie można spodziewać się niczego. Sytuacja potrafi się zmienić dosłownie z dnia na dzień i początek tygodnia pracy może zapowiadać inny scenariusz, niż jego koniec. A to przecież ledwie kilka dni.

Z dużym zmartwieniem należy patrzeć na to, co przyniosą kolejne dni. Zwłaszcza, że cena ropy cały czas rośnie, a i też złotówka nie jest tak mocna przy takich stopach procentowych jak oczekiwano. Scenariusz zatem zmienił się bardzo szybko, jeżeli chodzi o ceny paliw. I widać to już zaledwie po dwóch dniach.

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News