PILNE: Kolejne zmiany w cenie za egzamin na prawo jazdy. Będzie najdrożej jak to tylko możliwe

PILNE: Kolejne zmiany w cenie za egzamin na prawo jazdy. Będzie najdrożej jak to tylko możliwe

prawo jazdy egzamin

Podaj dalej

O zmianach w cenie za egzamin na prawo jazdy mówi się już od dawna. Rząd nie tak dawno pochylił się nad tym tematem, lecz sam nie ustalił wysokości opłat. Wprowadził jedynie w tej kwestii pewne widełki, a to w sejmikach wojewódzkich miały zostać ustalone stawki, jakie będą u nich obowiązywały. Dziś już wiadomo, że mają być one maksymalne!

W jakiej cenie będzie prawo jazdy?

prawo jazdy nauka
fot. freepik

Ministerstwo Infrastruktury cały ”problem” przerzuciło na samorządy, a te postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Rząd ustalił tylko górne granice, a więc egzamin teoretyczny mógł kosztować maksymalnie 50 złotych, a egzamin praktyczni 200 lub 250 zależnie od kategorii. Jak się okazało górne granice mają być po prostu cenami, jakie będą obowiązywały w całej Polsce!

O tym, że tak sejmiki województw nie zdecydują się nic zejść z ceny informuje RMF FM. W całym kraju będą obowiązywały jednolite stawki, co ma tez nie doprowadzać do sytuacji, że przyszły kierowca będzie podróżował za niższą stawką. Z drugiej strony widełki cenowe były na tyle niskie, że byłoby to wręcz nieopłacalne, bo więcej wydałoby się na dojazd.

Kiedy należy spodziewać się wyższych stawek? Najprawdopodobniej jeszcze w pierwszej połowie roku. Jeżeli ktoś zwleka z tym, aby zdawać na prawo jazdy, lepiej niech się pośpieszy. Patrząc na dzisiejsze stawki, a na te jakie będą obowiązywać, trzeba mieć przygotowane dodatkowo nie mało pieniędzy.

prawo jazdy cena
fot. freepik

Będzie coraz mniej chętnych?

Liczba kursantów w najbliższym czasie może spadać, a to ze względu na cenę nie tylko egzaminów, ale również kursu. Obecnie, aby zabierać się za temat prawo jazdy, trzeba mieć przygotowane około 4 tysiące złotych, aby nie czuć się rozczarowanym, że zabrakło. Ceny w ostatnim czasie dość mocno się zmieniły na niekorzyść. A komu powinie się noga, będzie tylko dopłacał.

prawo-jazdy-word
fot, freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News