PILNE: Kierowcy znów tankują za 50, 100 i 200 złotych. Stacje paliw są bezradne

PILNE: Kierowcy znów tankują za 50, 100 i 200 złotych. Stacje paliw są bezradne

kierowcy tankowanie paliwo

Podaj dalej

Kierowcy zmieniają swój sposób tankowania, co już jest widoczne na stacjach paliw. Rozpoczęło się tzw. ”taktyczne i przemyślane” uzupełnianie baku. Wszystko ze względu na cenę za diesel oraz benzynę, a także możliwości finansowe wielu Polaków. Chodzi oczywiście o rosnące ceny, a co za tym idzie rosnące ograniczenia.

Zachowawcze tankowanie. Kierowcy oszczędzają pieniądze

diesel benzyna stacja
fot. freepik

Obecnie, żeby zatankować pełny bak paliwa trzeba wydać kwotę rzędu 300-350 złotych, zależnie od tego co się wlewa. Dla wielu osób to bardzo wysoka kwota na którą ich po prostu nie stać. Niektórzy w pewien sposób oszukają sami siebie i wlewają paliwo np. dwa razy po 200 złotych, aby na raz nie odczuć takiego wydatku. Każdy kombinuje jak może.

Trzeba jednak pamiętać, że np. tankując za 200 złotych ilość paliwa w baku będzie coraz mniejsza. A co za tym idzie za każde kolejne 200 złotych kierowcy będą pokonywali coraz mniej kilometrów. Tym samym wizyty na stacjach paliw będą częstsze. Tak w duzym skrócie i uproszczeniu wygląda szara rzeczywistość wielu Polaków.

Coraz więcej osób będzie musiało szukać pewnych alternatyw w swoim życiu, w drodze po szukanie oszczędności. Kierowcy w pewien sposób zostaną zmuszeni do tego, aby rzadziej korzystać z auta i tylko w sytuacjach większej potrzeby. Wyjazdy do sklepu, za miasto czy w innych kierunkach będą często musiały zostać zastąpione w inny sposób.

Ceny paliw w Polsce to będzie masakra
fot. freepik.com

Komunikacja miejska odżyje?

Wiele wskazuje na to, że modna znów stanie się komunikacja miejska, od której wiele osób w ostatnim czasie uciekało. Teraz pozostanie ona czymś, co pozwoli zachować więcej pieniędzy na koncie. Zwłaszcza jeżeli chodzi o dojazdy do pracy – zajmie to więcej czasu i będzie mniej wygodne, ale niestety dla zachowania równowagi budżetowej domu konieczne.

Tak dużego problemu nie będą mieli kierowcy posiadający samochód jeżdżący na LPG. Tutaj choć podwyżki są i będą, to jednak cena wciąż pozwoli korzystać z samochodu w taki sam sposób nawet tym mniej zamożnym. Dlatego też nieprzypadkowo mówi się, że instalacja gazowa to największa możliwa oszczędność w życiu.

stacje paliw tankowanie
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News