PILNE: Kierowcy zapłacą dużo więcej za ubezpieczenie OC samochodu. Zareagowała Komisji Nadzoru Finansowego

PILNE: Kierowcy zapłacą dużo więcej za ubezpieczenie OC samochodu. Zareagowała Komisji Nadzoru Finansowego

ubezpieczenie OC samochod

Podaj dalej

To już pewne, że kierowcy będą płacili więcej za ubezpieczenie OC samochodu. Powód w tym przypadku wydaje się w tym przypadku dość oczywisty – obecne polisy są zbyt niskie. Zareagowała już nawet Komisji Nadzoru Finansowego, która upomniała wszystkie ubezpieczalnie, że oferuje zbyt niskie stawki. Można się spodziewać, że szybko to zostanie skorygowane.

Kolejny większy wydatek. Czas ba ubezpieczenie OC

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC dla kierowców powinny być wyższe – uważa Komisja Nadzoru Finansowego. Obecne stawki za polisy nie gwarantują pokrycia rosnących kosztów odszkodowań. Co ciekawe, w ostatnim okresie kierowcy płacą tak naprawdę coraz mniej, jeżeli chodzi o kwestię ubezpieczeń. Tym samym to praktycznie jedna z niewielu rzeczy, która… potaniała.

Statystyka Polskiej Izby Ubezpieczeń pokazuje, że w pierwszym półroczu tego roku kierowcy płacili mniej o 1,2 procent niż rok temu. Dokładnie średnia za polisę wyniosła 488 złotych. Biorąc pod uwagę, że w tym czasie znacząco zdrożały zarówno części do samochodów, jak i sama usługa, składa stała się zbyt niska.

Powodem coraz niższych kosztów jest bardzo duża konkurencja i tzw. ”wojna cenowa”. Każdy chce, aby dany kierowca zawarł ubezpieczeni OC właśnie w jego firmie, dlatego schodzi się do poziomu, który staje się zbyt niski. A, że proceder ten dzieje się w wielu firmach od pewnego czasu, doszło do sytuacji w której zrobił się swego rodzaju deficyty. Każdy chciał być zbyt atrakcyjny, co zapętliło ogromny problem.

Kierowcy będą mocno zaskoczeni

Im później komuś przypada termin polisy, tym może być pewniejszy, że składka będzie większa niż obecnie. Otwarte pozostaje natomiast pytanie jak dużo większa. To wciąż będzie zależało od wielu czynników, a w zasadzie podejście danej firmy do klienta i jej możliwości. Zapewne nikt nie będzie chciał stracić klienta, ale też zadaniem będzie pozyskaniem nowych.

To sprawi, że walka o dobre ubezpieczenie OC pozostaje w rękach głównie kierowców. Dobre negocjacje mogą sprawić, że zawsze będziemy w stanie urwać jeszcze kilka złotych. Mimo wszystko nie da się uniknąć jednego – mniej na pewno nie przyjdzie nam już płacić niż płacimy teraz. To oznacza, że na kierowców czekają kolejne większe wydatki.

Samochód staje się skarbonką bez dna

Kiedyś dużo mówiło się o tym, że samochód to skarbonka, która nie ma dna. O ile wówczas to stwierdzenie było dość na wyrost, tak obecnie słowa te mają zupełnie inny wydźwięk. Stają się po prostu prawdziwe w dobie drogiego tankowania czy drogich napraw. A do tego dojdą wyższe mandaty, a także… ubezpieczenie OC.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News