PILNE: Kierowcy tankujący diesel i benzynę mogą spać spokojnie. Poniedziałek rozpoczął się po ich myśli

PILNE: Kierowcy tankujący diesel i benzynę mogą spać spokojnie. Poniedziałek rozpoczął się po ich myśli

swieta diesel paliwo

Podaj dalej

Wszyscy kierowcy w Polsce z niecierpliwością czekali co przyniesie poniedziałek. A chodzi o cenę za diesel i benzynę, która niewątpliwie w ich życiu jest bardzo kluczowa. Dokładniej mówiąc, wpływ na nią ma cena ropy, a ta po weekendzie zachowuje się dość stabilnie, co jest znakomitą informacją w kontekście nadchodzących obniżek ceny paliw.

Ropa wciąż tania. Diesel i benzyna niebawem także

Niewątpliwie to już czas na to, aby pożegnać szóstkę z przodu na stacjach paliw. Już od ponad tygodnia baryłka ropy jest około 10 dolarów tańsza. Poniedziałek stał pod dużym znakiem zapytania w kontekście tego co działo się przez weekend. Poranek jednak pokazał, że nie ma żadnej rewolucji, a cena wciąż oscyluje w okolicach 71 dolarów.

To bardzo dobra wiadomość, bowiem im dłużej utrzymuje się niższa cena na giełdzie, tym wyższa szansa na to, że to samo czeka nas na stacjach paliw. Kierowcy tankujący diesel i benzynę lada moment odczują w portfelu, że ceny paliw idą w dół. Choć tak naprawdę już teraz można zatankować oba te paliwa poniżej… 5,90 zł/l. Wystarczy tylko rozejrzeć się dobrze po okolicy.

Zakładając, że lada moment wejdą obniżki rządu, to za miesiąc o tej porze będziemy tankować nawet poniżej 5,50 zł/l. Wróci zatem ”stara cena”, która swego czasu była pewnego rodzaju normalnością. Działo się to oczywiście zanim świat wywrócił się do góry nogami i przez ostatnie dwa lata dość mocno wiele rzeczy daje nam się we znaki.

Będzie większy popyt na paliwo

Tak to już jest, że im mniejsza cena za diesel i benzynę, tym większy popyt. I tak niewątpliwie będzie teraz, bowiem kierowcy mniej lub bardziej świadomie zaczną po prostu więcej jeździć. Tym samym będą częściej odwiedzać stacje paliw i częściej tankować. Tak działa właśnie rynek i nie tylko w branży paliwowej.

Bywały sytaucje, że niektóre kraje świadomie obniżały podatek np. na alkohol. Tym samym zaczęło się go więcej sprzedawać i więcej pieniędzy trafiało do budżetu państwa z… podatków. Teraz nie pozostaje nic innego jak tylko czekać do jakiego poziomu spadną ostaecznie ceny paliw.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News