PILNE: Kierowcy otrzymają 500 złotych na wyposażenie samochodu! Jak odebrać pieniądze?

PILNE: Kierowcy otrzymają 500 złotych na wyposażenie samochodu! Jak odebrać pieniądze?

kierowcy zapalca wiecej za autostradę

Podaj dalej

Sejmowa komisja finansów publicznych przygotowała coś, czego kierowcy nie mogli się nawet spodziewać. Po wprowadzonych zmianach kierowcy otrzmają 500 złotych na to, aby wyposażyć swój samochód. W co dokładnie i jak będą przyznawane te jednorazowe pieniądze?

Kierowcy, odbierajcie swoje 500+

Chodzi o ulgę na wyposażenie samochodu w urządzenie e-TOLL . Wszystkie osoby będą mogły odliczyć od dochodu koszt nabycia takiego urządzenia w 2021 roku lub jego utrzymania. Kwota 500 złotych będzie przyznawana maksymalnie na jeden pojazd, ale jeżeli ktoś ma ich więcej to na każde kolejne.

Tym samym zakup urządzenia może zostać zarówno wliczony w koszty, jak i objęty odpisem od dochodu. Choć kwota może wydawać się niewielka, to jednak poniesione koszty związane z tego typu wydatkiem są odgórne, dlatego też zdecydowano się na pewną pomoc w tej kwestii.

Co to jest e-TOLL? TO system, który służy do poboru opłaty za przejazd po płatnych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Wcześniej tego typu rozwiązanie nazywało się viaTOL, ale funkcjonowało na innych zasadach.

Jak działa e-TOLL?

Niewątpliwie system ten jest ogromnym ułatwieniem i krokiem naprzód, ponieważ ułatwia kierowcom pracę. Mechanizm oparty jest na technologii lokalizacji satelitarnej, który w trybie rzeczywistym przekazuje aktualne położenie pojazdów i wymogi dotyczące opłat za przejazd wybranymi odcinkami autostrad, dróg ekspresowych i krajowych.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News