PILNE: Kierowcy nagle płacą po 1000 złotych i nie wiedzą za co! Dotyczy to każdego posiadacza samochodu

PILNE: Kierowcy nagle płacą po 1000 złotych i nie wiedzą za co! Dotyczy to każdego posiadacza samochodu

Kierowcy w Polsce

Podaj dalej

Kierowcy wychodzący z domu i jadący np. do pracy czy sklepu, nie spodziewają się, że gdy wrócą ich budżet uszczupli się o tysiąc złotych. Tak działają niestety nowe przepisy, o czym przez te kilka dni nowego roku niektórzy przekonali się bardzo brutalnie. Zwłaszcza, że niektórzy kompletnie nie wiedzieli o tej zmianie przepisów i czują się mocno zdziwieni.

Zaskoczeni kierowcy na drogach

kierowcy bieg wsteczny

W Polsce i na całym świecie każdego dnia dochodzi do setek, a nawet tysiąca kolizji na drodze. Wcześniej nie miały one większego znaczenia dla sprawcy, jeżeli chodzi o finanse. Do każdego tego typu zdarzenia policjant dopisywał 200 złotych i dodatkowo wartość wykroczenia. Mandat mógł wynieść zatem nawet i 300 złotych.

Teraz jest jednak inaczej i każda kolizja praktycznie kwalifikuje się na kwotę 1 500 złotych! Od 1 stycznia kierowcy którzy spowodowali kolizję, a na miejscu pojawiła się policja, muszą liczyć się z taką grzywną. Dlatego zdecydowanie lepiej tego typu zdarzenia załatwiać bez udziału funkcjonariuszy, bo inaczej sprawca słono za to zapłaci.

Oczywiście wiele zależy od samej kolizji. Bo trzeba pamiętać, że słowo to kierowcy z reguły interpretują jako lekko stłuczkę, zarysowanie, uderzenie drzwiami na parkingu w inny pojazd itp. Ale tak naprawdę kolizja może być zwykłym ”wypadkiem”. Wypadek jest wówczas, gdy przez siedem dni poszkodowany przebywa w szpitalu.

mandat kolizja policja

Najlepiej samemu rozwiązać sprawę

O ile zdarzenie tego nie wymaga, lepiej rozwiązać je na linii poszkodowany – sprawca. Chyba, że faktycznie nie można znaleźć nici porozumienia i wskazać winnego, wtedy potrzebna jest pomoc policji. Nie ma co się oszukiwać, ale niektórzy kierowcy mogą robić to także złośliwie o ile sprawca jest dość ”niegrzeczny”.

Przez ostatnie dni wiele osób czuło duże zaskoczenie, gdy policja przyjechała na miejsce i wręczyła tak wysoki mandat. Kwota w wysokości 1 500 złotych to ogromne obciążenie dla wielu osób. Zwłaszcza, gdy taki wydatek przychodzi nagle i niespodziewanie. Trzeba pamiętać o tym, że dla wielu osób to nawet nie połowa wynagrodzenia.

prawo jazdy wypadek wyprzedzanie kolizja szeryf

A o kolizję tak naprawdę nie trudno na drodze. Wystarczy chwila nieuwagi – a nawet nie – aby uderzyć w inny pojazd i doprowadzić do szkody. Kara wydaje się ewidentnie zbyt wysoka, jeżeli chodzi o nowy taryfikator. Zwłaszcza w przełożeniu na niektóre zdarzenia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News