PILNE: Kierowcy modlą się, aby nie zepsuł im się samochód. Duże zmiany dotknęły warsztaty samochodowe

PILNE: Kierowcy modlą się, aby nie zepsuł im się samochód. Duże zmiany dotknęły warsztaty samochodowe

warsztaty samochodwe mechanik

Podaj dalej

Warsztaty samochodowe nigdy nie były miły miejscami dla właścicieli samochodów. Teraz jednak można śmiało powiedzieć, że są i będą jeszcze czarniejszym obrazem dla kierowców. Jak wszyscy doskonale wiemy ceny w ostatnim czasie znacząco poszybowały w górę i podobnie wygląda sytuacja z naprawami aut. Mechanicy się cenią i trudno się temu w jakikolwiek sposób dziwić.

Znaczące podwyżki dotkną warsztaty samochodowe

O ile kiedyś mówiło się, że samochód to skarbonka bez dna, tak dziś te słowa jeszcze bardziej nabierają mocy. Ten, kto miał więcej szczęścia i nie odwiedzał w ostatnim czasie warsztatów może nie wiedzieć jak wiele się zmieniło. Dziś trzeba zapłacić ponad jedną piątką więcej przy każdej wizycie, niż jeszcze dwa lata temu. Tempo drożenia usług poszło mocno w górę.

Obecnie średni koszt wizyty wynosi 614 złotych – wynika z analizy rankomat.pl i dobrymechanik.pl. Dwa late temu było to jeszcze 505 złotych. Najbardziej w górę poszły usługi sezonowe, których niewątpliwie jest najwięcej i które większość kierowców musi zaliczyć. Mowa m.in. o serwisie klimatyzacji czy wymianie opon dwa razy do roku.

Tak szybko rosnące ceny usług nie są niczym dobrym dla kierowców. Patrząc w analizy finansowe nasze pensje nie rosną tak szybko jak ceny usług. Jeżeli tempo związane z usługami nie zwolni, to warsztaty samochodowe postawią nas w naprawdę trudnej sytuacji. Nic dziwnego, że kierowcy szukają oszczędności, rozglądając się nie za lepszym, a tańszym warsztatem.

To wpłynie na nasze bezpieczeństwo?

To dość niepokojące zjawisko, bowiem jest wbrew pozorom bardzo niebezpieczne. Wielu kierowców będzie bagatelizowało usterki i wszelkiego rodzaju awarie. Będzie to związane z tym, że będą chcieli ”zaoszczędzić” nie udając się obecnie na warsztat, a znacznie później. Takie podejście do tematu może w niektórych sytuacjach się źle skończyć.

O ile niektóre awarie można odłożyć w czasie, to jednak bardzo wiele nie. Niestety kierowcy nie do końca zdają sobie sprawie, co jest bezpieczne, a co nie jest. Zdecydowanie lepiej mimo wszystko sprawdzić co się dzieje. Warsztaty samochodowe trzeba traktować jako pomoc, a nie zło ostateczne.

Nawet jeżeli nie będzie nas w danym momencie stać na daną usługę, zorientujemy się czy możemy z nią jeździć, czy nie. Jeżeli trafimy na tem drugi przypadek, wówczas przynajmniej wiemy, że musimy szukać rozwiązań, które pozwolą szybko doprowadzić do naprawy usterki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News