PILNE: Kierowcy będą tankować w weekend paliwo? Oto dlaczego nie wszyscy są do tego w pełni przekonani

PILNE: Kierowcy będą tankować w weekend paliwo? Oto dlaczego nie wszyscy są do tego w pełni przekonani

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Sobota i niedziela to dnie, w których kierowcy bardzo często planują tankować paliwo. Jest wtedy zdecydowanie więcej czasu na to, aby podjechać na stację i uzupełnić bak. W weekend zawsze zadawane jest często jedno i to samo pytanie – czy od poniedziałku nie będzie taniej. Wówczas będzie można zaoszczędzić więcej pieniędzy, tankując do pełna.

Paliwo w ten weekend

diesel ceny paliwo
fot. freepik.pl

Jeżeli ktoś wie, że przejeździ jeszcze kilka dni zanim skończy mu się paliwo, zdecydowanie lepiej poczekać. Jest znacznie większe prawdopodobieństwo tego, że za kilka dni diesel, benzyna czy LPG będą tańsze, niż obecnie. Wynika to z prostej rzeczy – wszystko wokół tanieje, jeżeli chodzi o składową tego, co widzimy na stacjach paliw.

Nie ma zatem co się śpieszyć, Lepiej poczekać aż paliwo w baku będzie bardzo blisko rezerwy i dopiero udać się na stację. Choć zdecydowanie odradzamy jazdy na samej rezerwie! Daje już ona jasny sygnał do tego, że trzeba zatankować, a nie do tego, że można jeszcze chwilę pojeździć. Trzeba pamiętać, że zwłaszcza w starszych pojazdach w baku paliwa mogą zalegać drobinki. A jeżeli pompa paliwa je pociągnie, wówczas nie trudno o awarię.

Nieprzypadkowo mówi się, że tankowanie w dzisiejszych czasach, to pewnego rodzaju sztuka. Trzeb wyczuć naprawdę odpowiedni moment na to, kiedy dolać paliwo. I chodzi o sytuację nawet, gdy… mamy 60 procent paliwa w baku! Bo jeżeli ceny są korzystne, a prognozy złe, zdecydowanie lepiej dolać do pełna, niż czekać aż zaświeci się kontrolka.

diesel paliwo cena
fot. freepik.pl

Prognozy są korzystne na niższe ceny

W kwestii cen eksperci mają skrajne opinie, jeżeli chodzi o to co nas czeka w najbliższych dniach. Jedni twierdzą, że obniżki będą i to kilkudziesięciogroszowe, inni z kolei uważają, że stacje paliw poczekają na obniżki. Będą one chciały zredukować straty z momentu, w którym wcześniej musiały zakupić paliwo za wyższą cenę. I wydaje się to w pełni naturalne zjawisko.

Może zatem dojść do sytuacji, że na jednej stacji paliw będzie drożej, na innej taniej. Kwestia tego kiedy ktoś zakupił paliwo i za jaką cenę. Warto zatem się rozglądać na pylony i patrzeć, ile dana stacja liczy sobie za diesel, benzynę i LPG. Bo w taki sposób będzie można zaoszczędzić naprawdę nie małe pieniądze wlewajac paliwo do pełna.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News