PILNE: Kierowcy będą płacić jeszcze mniej za ubezpieczenie OC samochodu! Polisa staje się coraz korzystniejsza

W świetle pozytywnych informacji, jeżeli chodzi paliwa, równie dobre informacje płyną w kwestii płatności za ubezpieczenie OC. Jak się okazuje kierowcy w Polsce płacą coraz mniej za polisę na swój samochód. I to przeczy wszystkiemu o czym mówią eksperci, domagający się większych cen. Zresztą to, co się dzieje wbrew pozorom niekorzystnie wpływa na rynek.

oc ubezpiecznie
Podaj dalej

Ubezpieczenie OC coraz tańsze

Średnia cena za ubezpieczenie OC w listopadzie jest niższa aż o 20 złotych niż w miesiącu wcześniejszym. „Obecnie przeciętne OC kosztuje w Polsce jedynie 558 złotych. Rok temu kosztowało 641 złotych” – czytamy w Raporcie Ubezpieczeniowym radia RMF FM i porównywarki ubezpieczeń Rankomat.pl. Już od kilku lat polisa za auto jest coraz niższa.

Coraz niższe ceny wynikają z faktu, że na rynku ubezpieczeń jest ogromna konkurencja. Firmy decydują się czasem wręcz na drastyczne zaniżanie ceny, byle tylko pozyskać klienta. Pozyskanie klienta jest kluczowe, bowiem wówczas można mu oferować zupełnie inne produkty. Te już nie zawsze są tak dobre i w zasadzie mają znacznie większą marżę.

Dochodzi do sytuacji, że ubezpieczenie OC jest po prostu nierentowne, a to ciągnie za sobą kłopoty. Nie tyle dla kierowców, ile bardziej dla samych firm ubezpieczeniowych, które narażają się na ryzyko. Nadzór już od dawna alarmuje, że obecne stawki są bliskie progu opłacalności. I choć od dłuższego czasu zapowiadane są podwyżki, tych wciąż nie widać.

Tania polisa dla kierowców

Warto mieć na uwadze, że nasze kolejne ubezpieczenie OC może być już droższe. Cena nie będzie oczywiście zbytnio wygórowana, bowiem mowa tutaj o podwyżkach kilku czy kilkudziesięciu złotych. Mimo wszystko to szaleństwo cenowe lada moment musi się zakończyć, bowiem firmy po prostu popadną w długi i staną się niewypłacalne.

Choć z drugiej strony korzystne jest dla nich zaostrzenie przepisów, które wchodzi w nowym roku. To zwiastuje, że kierowcy będą jeździli znacznie ostrożniej. Co za tym idzie, będzie mniej wypadków i kolizji, a więc szkód do opłacenia. Sytuacja niewątpliwie na tym rynku robi się ciekawa.

Przeczytaj również