PILNE: Kierowców jeżdżący na LPG czekają zmiany? Wydaje się to być nieuniknione w najbliższym czasie

Wszyscy posiadacze samochodów z LPG mogą przeżyć niebawem pozytywne zaskoczenie. Instalacja gazowa zyskuje bowiem coraz więcej sprzymierzeńców i w tym wszystkim brakuje tylko ostatniego słowa ze strony Unii Europejskiej. Ta jednak jak na razie pozostaje bierna, choć przyznaje, że autogaz jest lepszy niż diesel czy benzyna.

lpg stacja paliw
Podaj dalej

LPG wygrywa niską emisją dwutlenku węgla

LPG dla środowiska jest znacznie korzystniejsze, niż nawet najnowocześniejsze silniki diesla. Wszystko za sprawą tego, że emituje do środowiska mniej dwutlenku węgla niż pozostałe paliwa. Jest zatem znakomitą, ale niezbyt docenianą alternatywą. Choć coraz więcej osób przekonuje się, że warto spojrzeć na te paliwo bardziej przychylnym okiem.

Tak zaczęto robić m.in. w Hiszpanii, gdzie zaczęto po prosto stawiać na autogaz otwarcie. Dekarbonizacja transportu jest jednym z głównych filarów Strategii Bezpiecznej, Zrównoważonej i Połączonej Mobilności do 2030 roku, stworzonej przez władze Hiszpanii w zgodzie z wytycznymi Unii Europejskiej. Warto zatem, aby inne kraje, w tym Polska, bardziej pochyliła się nad LPG i zaczęła lobbować w jego temacie.

W Hiszpanii coraz więcej pojazdów komunalnych korzysta z autogazu, m.in. śmieciarki. Oprócz tego, że sa bardziej ekologiczne, to także bardziej oszczędne dla przedsiębiorstw. Tamtejszy rząd przygotował wiele ciekawych rozwiązań dla firm, które chce korzystać z LPG. Wszystko po to, aby mogły one chętniej decydować się na zmianę.

To idealne rozwiązanie dla Polski

Polskie firmy szukające oszczędności powinny pójść tropem hiszpańskim. Bo nawet przy rosnących cenach za LPG paliwo to jest wciąż bardziej oszczędne na tle oleju napędowego czy benzyny. Przerobienie większych samochodów współcześnie nie stanowi większego problemu. Ba! Powstają specjalne silniki, które są idealne do autogazu i tego, aby spalanie w takich pojazdach było na odpowiednim poziomie.

Przeczytaj również