PILNE: Kierowco, zostaw paragon! Otrzymasz 100 procent zwrotu kosztów jakie poniosłeś

PILNE: Kierowco, zostaw paragon! Otrzymasz 100 procent zwrotu kosztów jakie poniosłeś

premier paragon koszty

Podaj dalej

Tankujesz paliwo, zostaw paragon! Kierowca, który to zrobi pozbawi się możliwości jaką daje polski rząd. Większość osób zazwyczaj nie brała nawet potwierdzenia, a u innych osób lądował on zaraz w koszu. Okazuje się, że to duży błąd, bowiem wydatek można zaksięgować jako koszt uzyskania przychodu.

Paragon na sto procent

paliwo diesel stacja

Prowadząc działalność gospodarczą wiele osób często musi podróżować polskimi czy zagranicznymi autostradami. Dokonując płatności za przejazd pod żadnym pozorem nie należy pozbywać się paragonu. Pozwoli on bowiem na to, aby kwotę za niego wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

Mało kto wie, że opłata za przejazd autostradą również stanowi element kosztów eksploatacji. Jako, że faktura VAT całkowicie nie wchodzi tutaj w grę warto pamiętać o tym, że w takich sytuacjach paragon stanowi już odpowiedni dowód dla urzędu skarbowego. Nie wszyscy pamiętają, że Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów dopuszcza możliwość zaliczania wydatku w poczet kosztów na podstawie paragonu. Wcześniej w grę wchodziła wyłącznie faktura.

Trzeba jednak pamiętać o jednej rzeczy. Paragon można rozliczyć wyłącznie jeżeli posiada: numer i datę wystawienia, imię i nazwisko bądź nazwę podatnika, numer identyfikujący podatnika, informacje pozwalające zidentyfikować rodzaj usługi, kwotę podatku, całkowitą należność.

diesel zakaz paliwo

Warto sięgać po aplikacje

Najwygodniejszym sposobem na tego typu paragon jest… aplikacja! Z niej nie tylko szybko zapłacimy za przejazd, ale również szybko będziemy mogli wygenerować sobie paragon posiadający odpowiednie wytyczne. Tego typu rozwiązanie sprawdza się zarówno pokonując polskie autostrady, jak i zagraniczne.

Trzeba pamiętać, że ten niewielki ”świstek papieru” uprawnia do odpisania nawet 100 procent kosztu. Oczywiście samochód musi być użytkowany wyłącznie do celów służbowych.

diesel tankowanie paliwo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News