PILNE: Kierowca tankując paliwo zapomniał o jednej rzeczy. Do końca nie wiedział, że to jego wina

PILNE: Kierowca tankując paliwo zapomniał o jednej rzeczy. Do końca nie wiedział, że to jego wina

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Fatalną pomyłką wykazał się kierowca tankujący paliwo. Co ciekawe, nawet po całym zdarzeniu do końca nie zdawał sobie sprawy z tego co się stało. Jego reakcja była zaskakująca, ale można tłumaczyć to tym, że był w szoku. W końcu nie zawsze wlewając diesel czy benzynę dzieją się takie rzeczy na stacje paliw. Niech to będzie przestroga dla innych.

Feralnie zatankował paliwo

paliwo stacja dystrybutor

Takie sytuacje zdarzają się raz na jakiś czas. Zwłaszcza jeżeli ustawi się tankowanie w taki sposób, że te wlewa się paliwo samo, do momentu aż nie nie uzupełni się zbiornik. Kierowcy bardzo często w tym czasie idą już do kasy zapłacić, później wsiadają do samochodu i zapominają, że wąż od dystrybutora z pistoletem wciąż znajduje się w pojeździe.

Wtedy wystarczy tylko ruszyć i tragedia o krok. Tak było tutaj, bowiem mężczyzna pociągnął za sobą cały dystrybutor. Ten momentalnie stanął w ogniu i powstało ogromne zagrożenie. Obecne tam osoby w popłochu zaczęły uciekać, a inne starały się ratować sytuację – zwłaszcza pracownicy. Sam kierowca który się do tego przyczynił był zupełnie zdezorientowany.

Wysiadł z samochodu i patrzył na płonący dystrybutor, do końca nie wiedząc jak do tego doszło. Dopiero inna osoba w popłochu podbiegła do jego samochodu i wyjęła węża z jego pojazdu. Dopiero wtedy mężczyźnie zapaliła się lampka, szybko wsiadł do auta i odjechał. Pracownicy rozpoczęli w tym czasie gaszenie ognia.

Pamiętaj o zachowaniu ostrożności

Stacja paliw jest dość specyficznym miejsce, o czym niestety nie wszyscy do końca pamiętają. Jest to strefa, gdzie jest ogromne ryzyko tego, że coś może tam się wydarzyć. Oczywiście sytuacje takie są bardzo sporadyczne, jednakże są. Dlatego trzeba pamiętać o tym, aby po tankowaniu odłożyć pistolet czy np. nie korzystać z telefonu komórkowego.

Trzeba także tankować paliwo na wyłączonym silniku, bowiem nawet włączone radio może doprowadzić do samozapłonu. Warto mieć na uwadze te i wiele innych rzeczy, przez które może doprowadzić do jeszcze poważniejszego zdarzenia, niż na powyższym nagraniu.

diesel benzyna paliwo

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News