PILNE: Kiedy zatankować paliwo na majówkę? To będzie najlepszy moment, aby zajechać na stację paliw

PILNE: Kiedy zatankować paliwo na majówkę? To będzie najlepszy moment, aby zajechać na stację paliw

ceny paliw lpg benzyna diesel

Podaj dalej

Coraz większymi krokami zbliża się majówka, a paliwo dla wielu osób staje się kwestią numer jeden. Choć wyjazdów niewątpliwie w tym roku będzie mniej, niż we wcześniejszych latach, to jednak i tak dużo osób uda się na wypoczynek. A nawet jeżeli nie dłuższe trasy jak np. góry, to i tak miliony Polaków uda się na krótsze wycieczki.

Trzeba zatankować paliwo

paliwo benzyna diesel
fot. freepik

Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się kiedy i gdzie najlepiej wlać paliwo. Bo zamieszanie z cenami paliw wciąż trwa i ciężko znaleźć najlepszy moment, aby udać się na stacje paliw. Ale obserwując rynek wiele wskazuje na to, że nie ma sensu zbyt długo czekać na to, aby zatankować. Im zrobi się to wcześniej, tym lepiej.

Bo w najbliższych dniach diesel i benzyna znów mogą zdrożeć. A wszystko przez mocno idącego w górę dolara, a także inne waluty. Krótko mówiąc, polska waluta staje się w ostatnich dniach coraz słabsza i będzie to miało swoje odbicie na cenach paliw. I tak będzie przynajmniej do momentu, aż nie dostanie jakiegoś bodźca pomocowego. Zapewne będzie to znów podniesienie stóp procentowych kredytobiorcom.

Światełkiem w tunelu do tańszych paliw jest stosunkowo tania ropa na giełdzie. W czwartkowy poranek wyceniana jest ona na 103 dolary, a więc niewiele więcej niż na koniec kwietnia. Niestety to niewielkie pocieszenie, bowiem do cen z tamtego okresu wciąż daleka droga, przez wiele innych czynników. Paliwo szybko nie będze tanieć, a jeżeli już to bardzo powoli, do pewnego poziomu.

paliwo stacja paliw
fot. freepik

Najtańsza majówka dla kierowców z LPG

Duże powodu do zadowolenia mają kierowcy, którzy podróżować będą na LPG. Mają oni bowiem szansę zatankować za nieco ponad 3 złote za litr. Radzimy w tym okresie szukać stacji paliw, które po prostu oferują najtańsze paliwo. A takich miejsc nie brakuje, gdzie diesel czy benzynę można wlać o 20-30 groszy taniej. A LPG nawet o 50 groszy.

Majówka od zawsze kojarzy się ze słońcem, piękną pogodą i błogim odpoczynkiem. Oby i w tym roku było podobnie, a paliwo – jego cena, nie pokrzyżowały planów. To dobra okazja do tego, aby gdzieś jechać i coś zwiedzić. Zwłaszcza, że okazji do tego, w ciągu roku przez prace i obowiązki wiele osób zbyt często nie ma. Niewątpliwie kierunkiem numerem jeden jak zawsze dla większości Polaków będą góry.

diesel ceny paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News