PILNE: Kiedy najlepiej zatankować paliwo na Wszystkich Świętych? Benzyna, diesel i LPG będą wtedy najtańsze

PILNE: Kiedy najlepiej zatankować paliwo na Wszystkich Świętych? Benzyna, diesel i LPG będą wtedy najtańsze

diesel paliwo pieniadze

Podaj dalej

Jak dzień będzie najlepszy, bo i też najtańszy, aby zatankować benzynę, diesel czy LPG? Choć to dopiero początek tygodnia, wszyscy już tak naprawdę żyją zbliżającym się weekendem. Dzień Wszystkich Świętych to wyjątkowy moment w życiu każdego Polaka, dlatego też każdy chce sobie go, jak najlepiej zorganizować pod każdym kątem.

Diesel, benzyna i LPG – wtedy będzie najtaniej

1 listopada będzie wyjątkowym dniem, bowiem święto to jeszcze nigdy nie było tak drogie dla kierowców. Porównując ten okres do roku ubiegłego mierzymy się z cenami paliw większymi o blisko 2 złote, a w przypadku LPG o złotówkę. Tak drogo nie było nigdy, dlatego też wszyscy chcą dobrze zaplanować sobie drogę, aby móc odwiedzić wszystkie groby.

Popyt na benzynę, diesel i LPG w najbliższych dniach będzie znacznie większy. To też sprawi, że nie tylko z przyczyn naturalnych będzie drożej na stacji, ale także w wielu miejscach właściciele podniosą marżę. Nie będzie zatem rachunek wyglądał tak, jak wyglądałby chociażby w dniu dzisiejszym. I tutaj rodzi się naturalne pytanie, kiedy najlepiej zatankować?

Bo nie ma co ukrywać, że dla wielu osób i rodzin podróżowanie po cmentarzach będzie dużym wydatkiem. Jedni mają groby bliżej, inni znacznie dalej, ale koniec końców każdy zrobi więcej kilometrów w ten weekend niż zrobiłby zapewne normalnie. Tutaj też należy zwrócić uwagę na to, że ruch w tych dnia będzie znacznie większy.

Im szybciej zatankujesz, tym lepiej

Prawda z tankowaniem jest taka, że choć Wszystkich Świętych dopiero za tydzień, to jednak im szybciej wlejemy paliwo do baku, tym lepiej. Benzyna, diesel i LPG w najbliższych dniach będzie nieustannie tylko drożała, a więc za kilka dni wydamy nieco więcej na tankowanie niż obecnie. Różnica może wynieść nawet 10 groszy na litrze.

Oczywiście nie każdy ma taką możliwość, bowiem w tydzień dojeżdżając do pracy, rodziny, etc., znaczna część paliwa się spali. W takim przypadku trzeba stosować coraz częściej znaną metodę – dolewać za wczasu. Im wcześniej będziemy tankować, tym tak naprawdę taniej wyjdzie nas ostateczny rachunek.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News