PILNE: Kiedy LPG po 4 złote? Granica która kiedyś wydawała się niemożliwa do przebicia

PILNE: Kiedy LPG po 4 złote? Granica która kiedyś wydawała się niemożliwa do przebicia

LPG paliwo autogaz

Podaj dalej

Kiedyś wręcz niemożliwe wydawało się, że LPG będzie kosztowało 3 złote. Ostatnie lata, a w zasadzie miesiące, pokazały jednak, że taka cena jest możliwa. Tak samo jak możliwy jest scenariusz, że autogaz będzie kosztował ponad 4 złote. Tankujący gaz nie mają takich powodów do zmartwieć jak pozostali kierowcy. Ich paliwo bowiem na ten moment zdrożało tylko około 50 groszy.

Jak bardzo zdrożeje LPG

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

Cena za autogaz rośnie i oscyluje już w granicy około 3 złote za litr. Zdrożała zatem dość szybko, ale mimo wszystko trzeba przyznać, że koniec końców dość niewiele. Dlatego jeżdżenie na LPG to ogromny plus, bowiem nie trzeba wydawać aż tak dużych kwot za litr paliwa. Podwyżki jak się pojawiają to względem benzyny i diesla obecnie, trzeba uznać za symboliczne.

Mimo wszystko nie ma wątpliwości, że nie podwyżki nie skończą się na cenie 3 złote za litr. Będą one szły w górę i za kilka tygodni możemy płacić już 3,50 zł/l, a nawet nieco więcej. Pytanie co z granicą 4 złote, która przy tym paliwie wydaje się bardzo odległa. Polska jako kraj będzie ciężko osiągnąć ten poziom, ale życie pisało już różne scenariusze.

Na tą chwilę wydaje się, że gdy dojdzie do maksymalnej możliwej ceny, to tylko na niektórych stacjach dojdzie do prekroczenia tej kwoty. Jest ona bowiem na polskie realia już mocno oderwana od rzeczywistości i niewiele krajów w przeliczeniu na złotówki tyle płaciło za LPG. Sytuacja jednak na rynkach jest dynamiczna i co najistotniejsze – nieprzewidywalna!

tankowanie lpg autogaz
fot. freepik.pl

To i tak będzie mało

Nie ma co się jednak oszukiwać, że względnie na obecnie czasy to i tak będzie niska cena za możliwość funkcjonowania na drogach. Bo jeżeli LPG będzie po około 4 złote, to wówczas benzyna i diesel może już nawet przekraczać 10 złotych. Także każdy sam może sobie odpowiedzieć, który wariant jest dla niego zdecydowanie lepszy.

Do wszystkiego jednak należy podchodzić z odpowiednim dystansem. Jedno słowo polityka, jedna podjęta decyzja, może zmienić naprawdę wiele z dnia na dzień. To z kolei może oznaczać albo kolejne kłopoty dla paliwa albo ratunek. Bardziej jednak prawdopodobne na dzień dzisiejszy wydaje się to pierwsze.

autogaz lpg gaz
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News