PILNE: Każda autostrada w Polsce i każdy jej odcinek będzie płatny! Minister infrastruktury zapowiedział koniec darmowej jazdy

PILNE: Każda autostrada w Polsce i każdy jej odcinek będzie płatny! Minister infrastruktury zapowiedział koniec darmowej jazdy

autostrada minister infrastruktury

Podaj dalej

Żadna autostrada w naszym kraju nie będzie już bezpłatna, a dokładniej mówiąc, żaden jej odcinek. Kierowca będzie płacił zawsze, nawet jeżeli do przejechania będzie miał niewielki odcinek. Słowa ministra infrastruktury zaskoczyły wszystkich i niewątpliwie wzbudzają ogromne kontrowersje. Wystarczy za przykład wziąć odcinek przecinający Katowice, będący niemalże traktowany jako zwykła droga w mieście.

Autostrada znów wyciągnie pieniądze od kierowców

autostrada mandat e toll

Na wszystkich kierowców w Polsce informacja ta spadła niczym grom z jasnego nieba. Jak się okazuje e-Toll to dopiero wielkiej rewolucji w Polsce, jeżeli chodzi o płatności za przejazdy autostradami. Andrzej Adamczyk powiedział, że kraju nie stać na to, aby utrzymywać bezpłatne odcinki drogi. W związku z tym sukcesywnie system poboru opłat będzie obejmował kolejne odcinki.

Tym samym z czasem żadna autostrada w Polsce, żaden jej odcinek, nie będzie bezpłatny.  Zmiana nie wejdzie jednak szybko, bowiem na pewno nie będzie to w tym roku, ani też za dwa lata. Trwają już jednak nad tym prace i analizy, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Nie będzie to jednak proste i łatwe, czego najlepszym przykładem są chociażby wspomniane już Katowice.

Miasto te i tak boryka się z ogromnymi korkami każdego dnia. ”Wyłącznie” autostrady z normalnego ruchu sprawi, że nastąpi tam każdego dnia po prostu drogowy armagedon. Można spodziewać się, że wielu kierowców nie będzie chciało każdego dnia ponosić dodatkowych opłat za życie i chęć normalnego funkcjonowania na tym świecie.

Koniec szybkiej jazdy po autostradach

Zmiana może wejść z dnia na dzień

Choć minister infrastruktury niejako odwleka w czasie wejście zmian, nie należy tego traktować w pełni poważnie. System e-Toll tak naprawdę pozwala na to, aby zmiany wprowadzić znacznie wcześniej, a tak naprawdę… z dnia na dzień. Kierowcy w Polsce mogą czuć duży niepokój. Warto pamiętać, że autostrada w Polsce jest jedną z najdroższych na świecie. Podróżowanie nimi po całym kraju to wydatek, który może przerazić niejedną osobę.

Pieniądze mają zasilać Krajowy Fundusz Drogowy, a więc miejsce, gdzie już wpływa ogromna ilość pieniędzy. To tam z każdego naszego tankowania trafia dość pokaźna suma, która zdaniem wielu powinna wystarczyć na wszystko i o wiele więcej. Wpływy są wyższe niż same wydatki, a będzie ich jeszcze więcej. Niestety rząd kolejny raz będzie sięgał głębiej do naszej kieszeni, abyśmy nie poczuli się zbyt bogaci.

autostrada a1 a4 droga ekspresowa s1

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News