PILNE: Kary za fotoradar w nowej formie! Projekt ustawy w drodze do sejmu

PILNE: Kary za fotoradar w nowej formie! Projekt ustawy w drodze do sejmu

fotoradar diesel mandaty

Podaj dalej

Główny Inspektor Transportu Drogowego zapowiedział, że kierowców czekają duże zmian w kwestii zdjęcia jako potencjalnie zrobi im każdy fotoradar. Projekt ustawy był przygotowywany wspólnie z resortem infrastruktury. Zakłada on, że w przypadku braku możliwości wskazania kierowcy prowadzącego samochodu z dużą prędkością, kara będzie nakładana na właściciela auta.

Fotoradar – nadchodzą zmiany, które zwiększą bezpieczeństwo

Wszyscy doskonale wiedzą, jak łatwo wywinąć się od mandatu jaki zrobił nam fotoradar. Wie to także Inspekcja Transportu Drogowego, która walczy z tym problemem od lat. Z tego powodu też powstaje ogromna biurokracja, której nie da się przezwyciężyć. Ta jednak nie prowadzi tak naprawdę do niczego. Kto jest cwany dość łatwo wywinie się chociażby od punktów karnych, za co mógłby stracić prawo jazdy.

NAJGORĘTSZA POLSKA PREMIERA ROKU 2021! SPRAWDŹ JUŻ DZISIAJ

– W ostatnich latach poziom bezpieczeństwa na polskich drogach się poprawił – ciągle wiele trzeba zmienić. Pomimo, że to bezpieczeństwo się poprawia, zmniejsza się liczba ofiar śmiertelnych wypadków, jest mniej tych wypadków, to jednak w dalszym ciągu zajmujemy niechlubne czwarte miejsce od końca w Europie jeżeli chodzi o poziom bezpieczeństwa – powiedział Alvin Gajadhur w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Tutaj odnosił się nie tylko do prędkości z jaką jeżdżą kierowcy, ale również do tego w jakim jeżdżą stanie. Jak przyznał – ITD w każdym tygodniu zatrzymuje minimum jednego pijanego kierowcę. Z reguły nie są to nasi rodacy, lecz zawodowi kierowcy z innych krajów. Zatrzymując się na przerwie bardzo często sięgają po alkohol.

Zaczęły się najgorsze miesiące

Prośba o zdjęcie nogi z gazu, o bezpieczną jazdę, bo niestety miesiące lipiec, sierpień i wrzesień, są najbardziej niebezpiecznymi miesiącami na drogach – apeluje Główny Inspektor Transportu Drogowego. W tym okresie każdy fotoradar ma najbardziej wytężoną pracę z racji tego, że pogoda i okres wakacyjny sprzyja cięższej nodze.

Teraz kierowcom nie pozostaje nic innego, jak czekać aż przepisy w końcu wejdą w życie. Powinno to nastąpić w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Wtedy żaden cwaniak, ani pirat drogowy już nie uniknie kary jaką nałoży na niego ITD.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News