PILNE: Jeździsz na LPG? Nareszcie dobra wiadomość. Cena autogazu pozytywnie zaskoczy kierowców

PILNE: Jeździsz na LPG? Nareszcie dobra wiadomość. Cena autogazu pozytywnie zaskoczy kierowców

lpg-paliwo-ceny-paliw

Podaj dalej

Wraz z nadejściem wiosny nadeszły pierwsze obniżki ceny za LPG. Już na niektórych stacjach paliw widać niższą kwotę autogazu, a niebawem pojawią się kolejne. Na razie to jednak symboliczne kwoty, groszowe, ale niebawem można spodziewać się kilkugroszowych. Na razie wciąż utrzymuje się cena na poziomie około 3,70 zł/l.

LPG zaczyna tanieć

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Pierwsze stacje paliw zaczęły obniżać cenę za LPG. To odpowiedź na to co dzieje się na rynku, a więc ujmując to krótko – same korzystne informacje dla kierowców. To sprawia, że po dłuższej stabilności, nadszedł przełomowy moment obniżki. Te powinny być ciągłe i systematyczne, aż cena nie zbliży się do wartości około 3 złote.

Taka sytuacja oznacza, że może dojść do rekordowej różnicy między LPG, a benzyną czy dieslem. Cena między paliwami może różnić się nawet ponad 5 złotych na litrze! Posiadacze samochód z instalacją gazową będą mogli zatem bez większego uszczerbku na finansach podróżować. Zupełnie inaczej niż ci, którzy posiadają silnik napędzany przez benzynę czy olej napędowy.

Jedyne pytanie jakie można dziś sobie zadać jest takie, czy cena za LPG spadnie poniżej 3 złote. A jeżeli tak, to kiedy to nastąpi, bo są różne scenariusze analityków pod tym względem. Niektórzy uważają, że nastąpi to już pod koniec kwietnia inni patrzą kilka tygodni dalej. Wszyscy jednak podkreślają, że sytuacja na Ukrainie może sprawić, że tendencja może ulegnąć zmianie z różnych przyczyn.

lpg autogaz paliwo
fot. freepik

Wciąż warto założyć instalacje gazową

Nigdy nie ma i prawdopodobnie nie będzie złego momentu na założenie instalacji gazowej w samochodzie. Tym bardziej przy obecnych cenach jest ona do spłacenia znacznie szybciej, niż kiedykolwiek. Choć teraz znalezienie dobrego warsztatu na przerobienie samochodu graniczy z cudem. Terminy są coraz bardziej odległe.

Coraz więcej ludzi zaczyna zauważać, że LPG radzi sobie znakomicie nawet, gdy na świecie dzieje się źle. Mowa tutaj o sytuacji z pandemią, czy obecnej na Ukrainie. Cena LPG rośnie w takich sytuacjach, ale jak widać maksymalna granica zawsze jest niewiele większa. I tak naprawdę nie robi różnicy dużej w cenie przy pełnym tankowaniu czy miesięcznych kosztach.

lpg autogaz paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News