PILNE: Jeździsz na LPG? Będziesz zachwycony tą informacją! Oto jak niebawem będzie wyglądać cena tego paliwa

PILNE: Jeździsz na LPG? Będziesz zachwycony tą informacją! Oto jak niebawem będzie wyglądać cena tego paliwa

Tankowanie LPG gaz

Podaj dalej

Nadchodzi dobry moment dla kierowców posiadających instalację gazową w swoich samochodach. Po gwałtownych i rekordowych podwyżkach w tym roku nadchodzi moment, w którym będziemy płacili coraz mniej za autogaz. Niewątpliwie to informacja, która ucieszy wiele osób. W końcu to dla niskich cen decydowali się kupować takie, a nie inne auto.

LPG potanieje, bo i tanieje gaz

LPG tankowanie

Europę obiega informacja, że gaz staje się coraz tańszy. Biorąc pod uwagę, że w efekcie ma to zawsze wpływ na LPG nie pozostaje nic, jak tylko się cieszyć. Jeszcze początek tygodnia zwiastował najwyższe ceny, ale spadki osiągnęły nawet ponad 20 procent. To efekt tego, że do Europy napływa gaz innymi drogami – m.in. tankowcami z Ameryki. Mają one zacumować m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Gibraltarze i Malcie.

Z kolei w drodze są też tankowce przewożące LNG, ale tutaj nie podano ich miejsca docelowego. Mimo wszystko na takie i inne transporty reaguje giełda i nie tylko. Dochodzi o ogromnych spadków cen, a to w efekcie przyczyny się do tego, że w naszych portfelach zostanie więcej pieniędzy.

Mimo wszystko Europa wciąż mierzy się z pewnego rodzaju kryzysem energetycznym. To wszytko wpływa na końcowy efekt cen surowców i tego, jak kształtują się one na giełdzie w kwestii zapotrzebowania. Mowa m.in. o wstrzymaniu pracy przez kilka reaktorów atomowych we Francji, spadku przepływów gazu z Rosji i niskiej produkcji energii wiatrowej w Niemczech.

tankowanie LPG gaz

LPG poniżej 3 złote

Na coraz większej liczbie stacji paliw już widać, że LPG tanieje. Ceny zbliżają się do okrągłej kwoty 3 złote, a są stacje oferujące to paliwo poniżej tej kwoty! Najniższą jaką udało nam się zarejestrować to 2,95 zł/l. To pokazuje, że na wielu stacjach płaci się mniej o 40 groszy w porównaniu z tym, co tak naprawdę płaciliśmy jeszcze stosunkowo niedawno.

Warto wspomnieć, że cena w hurcie pozwala na to, aby oferować to paliwo poniżej kwoty 3 złote. LPG wciąż staje się opłacalnym paliwem, choć tak naprawdę cały czas takim było. Bo trzeba pamiętać, że jego wyznacznikiem zawsze pozostaje kwota jaką inny płacą za diesel czy benzynę. A więc proporcjonalnie był ostatnio najlepszy okres na montaż instalacji gazowej w swoim aucie.

lpg samochod na gaz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News