PILNE: Jeździsz na LPG? 1 lutego to bardzo ważna data dla kierowców posiadających samochód instalacją gazową

PILNE: Jeździsz na LPG? 1 lutego to bardzo ważna data dla kierowców posiadających samochód instalacją gazową

lpg diesel gaz

Podaj dalej

Wszyscy kierowcy posiadający samochód z LPG powinni dobrze zapamiętać datę 1 lutego. To właśnie wtedy będzie najprawdopodobniej jedyny dzień w roku, w którym będą mogli uzupełnić zbiornik paliwa do pełna w atrakcyjnej cenie. Chodzi o benzynę, która jak wiadomo jest niezbędna do odpalenia auta.

Samochód na LPG to nie tylko autogaz

lpg stacja paliw

Instalacja gazowa jak wiadomo nie będzie funkcjonowała bez benzyny. Choć mówi się, że samochód jeździ na LPG, to jednak tak naprawdę musi posiadać on benzynę, aby odpalić. Zimą niektóre samochody potrzebują jej nawet znacznie więcej, bo zanim system przełączy się na autogaz minie więcej czasu. Wówczas zużywa się go odpowiednio więcej.

1 lutego jak wiadomo ceny paliw zostaną znacząco obniżone, ale też jak wiadomo taniej już nie będzie. Wszyscy analitycy i eksperci zgodnie przyznają, że później tydzień po tygodniu będzie po prostu drożej. Dlatego też pierwszego dnia lutego wszyscy kierowcy posiadający instalację gazową powinni uzupełnić bak benzyny do pełna. Ta starczy im na naprawdę długo, a przy tym sporo się zaoszczędzi, bo taniej może już naprawdę nie być.

Warto zatem naprawdę rozważyć uzupełnienie baku paliwa do pełna. Tym bardziej że ma ona zupełnie inne właściwości niż diesel i może ona tam spokojnie ”leżakować”, bez większych obaw. A trzeba pamiętać też o jednej złotej zasadzie. Warto raz na jakiś czas pojeździć na samej benzynie, aby wszelkiego rodzaju układy pamiętały, że są i się nie psuły.

lpg gaz tankowanie

To, co wydamy i tak zaoszczędzimy

Nawet jeżeli dla kogoś tankowanie benzyny jest dużym wydatkiem warto pamiętać o jednej rzeczy. Cena za LPG również będzie mniejsza od kolejnego miesiąca, a więc będziemy zaoszczędzać jeszcze więcej. Tym samym to będzie niczym ”tani i szybki kredyt”, który sami spłacimy dzięki niższym cenom. Cena za LPG powinna spaść o około 35 groszy, a więc niemało!

Benzyna to także inny bardzo ważny atut. Potrafi nie raz i nie dwa uratować w sytuacji kryzysowej. Wie to ten, kto jechał np. nad morze i zabrakło nagle autogazu i nie było, gdzie go w okolicy zatankować. Wówczas można kolejne kilometry pokonać jadąc na benzynie, aby dojechać do najbliższej stacji paliw. To ogromny atut, którego nie mają samochody bez instalacji gazowej.

lpg osiagi tankowanie

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News