PILNE: Jest nowa aplikacja zastępująca e-TOLL. Już dostępna! Dużo prostsza i przyjemniejsza

PILNE: Jest nowa aplikacja zastępująca e-TOLL. Już dostępna! Dużo prostsza i przyjemniejsza

etoll bilet autostrada

Podaj dalej

Pojawiła się nowa aplikacja rządowa, która niewątpliwie wygryzie mocno wcześniejszą. e-TOLL PL BILET właśnie tak ona się nazywa i jest już dostępna do pobrania. Dzięki niej zniknie niepotrzebny stres związany z przejazdem płatnymi odcinkami autostrad w Polsce. A przypomnijmy, że to właśnie od 1 grudnia zniknęły bramki na A2 i A4.

Jest ratunek! Oto nowy e-TOLL

autostrada mandat e toll

Co najważniejsze, aplikacja e-TOLL BILET PL jest bardzo, ale to bardzo prosta. To niewątpliwie ogromny atut, w porównaniu z poprzednią wciąż też obowiązującą. Tutaj nie potrzeba się rejestrować, a sam zakup biletu jest banalny. Wystarczy tylko podać trasę, którą będziemy jechać i kiedy to będzie. Sam bilet jest ważny 48 godzin od zakupu, więc sama godzina nie musi być aż tak precyzyjna – najważniejszy jest dzień.

Nawet jeżeli zmienią nam się plany i wyjazd zostanie odwołany, łatwo można zwrócić bilet. Jedno kliknięcie i do 30 dni pieniądze trafiają na nasze konto. Warto niewątpliwie korzystać w taki sposób z przejazdów, niż decydować się na zwykły e-TOLL. Utrata sygnały GPS może wprowadzić nas w kłopoty i narazić na mandat. Tutaj takich problemów nie ma.

Co ważne, nawet jeżeli drogą autostradą nam się wydłuży, można spokojnie dokupić kolejny bilet. Z kolei jeżeli się skróci, trzeba pamiętać o tym, że zwrotów pieniędzy nie będzie. To niewątpliwie jeden z minusów, ale wydaje się całkowicie zrozumiały. Trzeba brać odpowiedzialność za to, co kupujemy.

Koniec szybkiej jazdy po autostradach

Bilety będzie można kupować też na stacjach paliw

Nowa aplikacja e-TOLL BILET PL nie zmienia wcześniejszych założeń. Wciąż będzie można kupić bilet w formie fizycznej na stacjach paliw ORLEN i LOTOS. Wygląda zatem, że zwykła aplikacja e-TOLL będzie używana przez niewielką grupę kierowców. Zdecydowanie łatwiej każdemu będzie sięgnąć po bilet, niż ”bawić się” lokalizowanie swojego pojazdu.

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dokładnie znać nazwy miejsc w których odbywa się wjazd i zjazd na autostradę. Przyjęta jest nazwa GDDiKA, a nie potoczne chociażby z Google Maps. Dlatego też ważne jest to, aby dobrze wskazać, gdyż inaczej mogą powstać z tego tytułu niepotrzebne problemy w związku z dłuższym przejazdem.

Mandat autostrada

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News