PILNE: Jest już pierwszy mandat na 2 500 złotych! Kierowcy nie czekali długo żeby sprawdzić nowy taryfikator

PILNE: Jest już pierwszy mandat na 2 500 złotych! Kierowcy nie czekali długo żeby sprawdzić nowy taryfikator

mandat 2500 taryfikator

Podaj dalej

Są już pierwsi kierowcy, którzy otrzymali dotkliwy mandat z nowego taryfikatora. Nie czekali oni długo z tym, aby zapoznać się bliżej z nowymi stawkami. Już w pierwszych godzinach nowego roku ryzykowali nie tylko jego otrzymanie, ale także narażali zdrowie i życie swoje oraz innych osób. Dotkliwa kara na pewno pozwoli im dwa razy zastanowić się, czy kolejny raz warto ryzykować.

Rekordowy mandat za prędkość już wręczony

mandat 2500 taryfikator
Zarząd Główny NSZZ Policjantów

Kierowca, który otrzymał powyższy mandat przekroczył dozwoloną prędkość o 71 km/h. Nowy taryfikator, który obowiązuje od 1 stycznia tego roku nakazuje w takiej sytuacji wypisać grzywnę na 2 500 złotych. Teraz kierowca musi go jak najszybciej opłacić, aby rozpoczęło się odliczanie dwóch lat do odjęcia punktów karnych. Przypomnijmy, że nie obowiązuje już dzień wystawienia mandatu w tym przypadku, lecz dzień jego opłacenia.

Jeżeli kierowca w ciągu najbliższych dwóch lat zostanie przyłapany na podobnym zdarzeniu, zapłaci za recydywę już 5 tysięcy złotych! Poza tym na pewno straci prawo jazdy w związku z przekroczeniem ilości punktów karnych tylko za te dwa wykroczenia. Ale sam mandat jaki padł łupem kierowcy teraz to nie koniec wydatków i konsekwencji.

Musi liczyć się z tym, że w tym roku jego polisa za samochód znacząco wzrośnie. Przypomnijmy, że ubezpieczyciele mają wgląd od nowego roku do naszych punktów karnych i mają obowiązek na tej podstawie oferować droższe ubezpieczenie OC. Sytuacja ta pokazuje, że to znakomity przykład ku temu, aby szybko wyeliminować z drogi piratów drogowych zagrażających naszemu bezpieczeństwu.

mandat ubezpieczenie

Apel o wolniejszą jazdę

Powyższe zdjęcie mandatu opublikował Zarząd Główny NSZZ Policjantów. Obok fotografii pojawił się wpis: ”Bezpieczeństwo na polskich drogach. Temat, w którym tak wiele już powiedziano, rozpocznie się od nowa. O policjantach polujących na kierowców celem ratowania budżetu. Nieskuteczności kar w przypadku tragedii. O tym, że tuż za granicą da się przestrzegać przepisów. Nasza prośba. Policjanci nie mają prowizji od wystawionych mandatów. Nawet złotówka z grzywien i mandatów nie zasila budżetu Policji. Policjanci „nie lubią” nakładać manatów. Ale bardziej nie lubią jeździć do wypadków drogowych. Nie jest łatwo zapukać do drzwi, żeby komuś powiedzieć, że ktoś bliski nie dojedzie. Jedźcie wolniej, ale zawsze na miejsce.”

Słowa te znakomicie odnoszą się do sytuacji w jakiej znajdują się policjanci, którzy muszą wypisać mandat. Kierowcy z reguły nie będąc po drugiej stronie nie rozumieją sytuacji w jakich się znajdują funkcjonariusze. Najlepiej po prostu stosować się do znaków i reguł, aby żadna ze stron nie czuła pewnego ”dyskomfortu”.

policja mandat kierowca

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News