PILNE: InPost wprowadza kolejną podwyżkę! Czy Polaków będzie dalej stać na paczkomaty?

PILNE: InPost wprowadza kolejną podwyżkę! Czy Polaków będzie dalej stać na paczkomaty?

paczkomat paliwo inpost

Podaj dalej

InPost nie zwalnia tempa z podnoszeniem swoich cen usług. Nie minął miesiąc, a na klientów spadła kolejna podwyżka. Od 1 kwietnia ceny wszystkich usług wzrosły praktycznie o złotówkę. Od 1 maja znów przyjdzie Polakom płacić więcej, a kwota będzie dość mocno zbliżona do tej pierwszej. Klienci nie ukrywają zaskoczenia tak szybko rosnącymi cenami.

InPost znów drożeje

Aplikacja InPost do Paczkomatu
fot. InPost

Usługi kurierskie drożeją i tak naprawdę trudno się temu dziwić. Praca ja wiadomo głównie opiera się na transporcie, a transport to paliwo. Nie trzeba nikogo uświadamiać, jak bardzo zmieniły się w ostatnich tygodniach ceny paliw, bo wszyscy to widzimy na co dzień. Z tego powodu drożeje dosłownie wszystko, więc InPost także jest zmuszony podnieść ceny, aby dalej funkcjonować na tak wysokim poziomie jak obecnie.

Od maja wysyłka w gabarycie A będzie droższa o 70 groszy. Na koniec marca za tego typu przesyłkę płaciliśmy 12,99 zł, obecnie jest to 13,99 zł, a od kolejnego miesiąca będzie to wydatek na poziomie 14,69 zł. Identycznie wygląda sytuacja w gabarycie B, jeżeli chodzi o podwyżkę, lecz tutaj cena zakończy się na kwocie 15,69 zł.

Najwięcej zdrożał gabaryt C, bowiem tutaj mowa o kwocie 90 groszy i stawce końcowej jaka będzie obowiązywała 17,39 zł. Jeżeli chodzi o usługi kurierskie dostarczane do domów, tutaj ceny wzrosły od 70 groszy do 1,50 złotych zależnie od gabarytu. Im większa paczka, tym cena adekwatnie rośnie o daną sumę.

InPost
fot. freepik

Usługi w sklepach będą droższe

Polacy muszą liczyć się z tym, że skoro InPost podniósł ceny, podniosą je także sprzedawcy którym będziemy płacić za przesyłkę. Oczywiście kto zamawia mało paczek i kupuje coś rzadko, nie odczuje tego. Bardziej odczują to osoby, dla których sklepy internetowe to okno na świat i zamawiają po kilka paczek dziennie. Wtedy miesięczny rachunek może być znacznie większy.

Do momentu aż ceny paliw nie wrócą do normalnego poziomu, trudno liczyć, że któraś firma będzie woziła nasze paczki za ”pół darmo”. Bo ceny tak naprawdę podnoszą praktycznie wszyscy w tej branży. Pytanie jednak, czy gdy paliwo będzie tańsze, wszystkie firmy równie chętnie obniżą ceny wracając do starych stawek.

Kurier Paczkomat InPost
fot. materiał prasowe InPost

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News