PILNE: Ile zdrożeje paliwo? OPEC+ podało bardzo złą informację dla kierowców. Diesel i benzyna stanie się niebawem luksusem

PILNE: Ile zdrożeje paliwo? OPEC+ podało bardzo złą informację dla kierowców. Diesel i benzyna stanie się niebawem luksusem

diesel hurt cena paliwo

Podaj dalej

To nieuniknione – w najbliższym czasie paliwo będzie drożeć. Nie udało  się znaleźć nici porozumienia i przekonać najważniejsze osoby w OPEC+ do tego, aby zwiększyć wydobycie ropy. Szejkowie z Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie widzą takiej potrzeby. W ich ocenie wszystko przebiega zgodnie z planem.

Cena za paliwo drugorzędna dla OPEC+

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Premier Wielkiej Brytanii, ani też osoby decyzyjne z innych krajów nie zdołały przekonać OPEC+ do zwiększenia wydobycia ropy. Oznacza to, że zostanie zachowana wcześniejsza umowa, która zakładała zwiększenie wydobycia o 400 tysięcy baryłek dziennie. Następca tronu Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman podkreślił wagę utrzymania obecnego porozumienia OPEC+, aby zachować rynek ropy zbilansowanym i stabilnym.

Oznacza to, że ceny za paliwo nie będą tanieć. Tak działoby się w przypadku, dyby OPEC+ zwiększył wydobycie, a na rynku byłoby więcej ropy. Oznacza to, że diesel i benzyna przy obecnej sytuacji może dalej drożeć, bowiem zaczyna drożeć ropa, która tylko wczoraj podrożała do 10 dolarów.

Niewątpliwie Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie byłyby w stanie zastąpić lukę po Rosji. Bo taki był plan m.in. Borisa Johnosa z wizytą u najważniejszych osób w tych krajach. Ale te jak widać nie chcą pozostawiać sojusznika i zrywać wszystkich kontraktów. Tym samym stać się potęgą, od której byłyby już całkowicie niemal uzależniony świat.

lpg-juz-nie-jest-najtansze-paliwo-obniza-technologia
fot. freepik

Mniejsza podać, większy popyt

Wciąż nieodpowiednia podaż na rynku sprawia, a duży popyt sprawia, że ceny za paliwo będą rosnąć. Zwłaszcza teraz po okresie zimowym, gdzie statystycznie zawsze każdy więcej tankował diesla czy benzyny. Wysokie ceny jednak zahamują ”marnotrawienie paliwa” na zwykłe potrzeby i sprawią, że większość osób będzie zużywała je tylko do najważniejszych potrzeb.

Dla większości krajów ogromnym problemem są wysokie ceny paliw. Sprawiają one, że społeczeństwo musi mierzyć się z inflacją i wysokimi cenami produktów. A tak naprawdę większość krajów wciąż nie doświadczyła tego, co tak naprawdę na nas czeka. Dopiero za kilka miesięcy zaczniemy odczuwać tego realne skutki.

paliwo-syntetyczne-wraca-do-lask
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News