PILNE: Egzaminy na prawo jazdy zablokowane w całej Polsce! Nadchodzi wielki strajk egzaminatorów WORD

PILNE: Egzaminy na prawo jazdy zablokowane w całej Polsce! Nadchodzi wielki strajk egzaminatorów WORD

PILNE: Egzaminy na prawo jazdy zablokowane w całej Polsce! Nadchodzi wielki strajk egzaminatorów WORD

Podaj dalej

W ostatnich tygodniach już kilkukrotnie były wstrzymywane egzaminy na prawo jazdy w Polsce. Miało to miejsce w różnych Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego na różną skalę. Wszystko przez strajki egzaminatorów, które doprowadziły do paraliżu w funkcjonowaniu danej placówki. Problem ten powróci dla chcących zdać uprawnienia i to zna znacznie większą skalę.

Nie będzie można zdawać prawo jazdy w Polsce?

prawo jazdy cena
fot. freepik

Spór na linii Ministerstwo Infrastruktury a egzaminatorzy WORD trwa już długo. Tak naprawdę jego pierwsze poważniejsze efekty obserwowaliśmy w wakacje. To wtedy większa część osób egzaminujących postanowiła zastrajkować, co doprowadziło do tego, że nie odbywały się egzaminy na prawo jazdy. Porozumienia wówczas nie znaleziono, a rozmowy kolejne zaplanowano na początek września.

Okazuje się jednak, że i tym razem nie udało się znaleźć wspólnego dialogu, który mógłby zażegnać kłopot. Powodem sporu są podwyżki, jakie chcą otrzymać egzaminatorzy. Ministerstwo Infrastruktury jednak nie ma pomysłu na to, z czego mogłoby je finansować. Zaproponowano 20-procentowe podwyżki, ale nie przedstawiono pomysłu na to, skąd wziąć pieniądze.

Podkreślono jednak, że podwyżka byłaby uzależniona od sytuacji finansowej WORD-ów. Co to oznacza? W teorii – a może i praktce – że egzaminatorzy musieliby zarabiać na niezdanych egzaminach. Mogłoby się to mocno odbić na samych osobach, które podchodzą do egzaminu. Jak widać nie chciano tego robić i egzaminatorzy stanęli w obronie wszystkich chcących zdobyć uprawnienia.

prawo jazdy nauka
fot. freepik

Będzie protest

Już wiadomo, że w najbliższych dniach na nowo odbędzie się protest w WORD-ach. Ma być on jednak na szerszą skalę, co oznacza paraliż wielu ośrodków. Ciężko będzie zatem zdać prawo jazdy w najbliższym czasie osobom, które pilnie go potrzebują. Sytuacja robi się nieciekawa, a rząd niestety nie ma rozwiązania.

Trudno też mieć pretensje do egzaminatorów, którzy po prostu walczą o swoje. Rząd o nich zapomniał tak samo jak zapomniał o stacjach kontroli pojazdów. Wygląda na to, że niebawem i tutaj może dojść do podobnej sytuacji.

prawo jazdy egzamin
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News