PILNE: Dofinansowanie do samochodu. Wprowadzono zmiany! Auta z silnikiem diesel i benzynowym zyskają

PILNE: Dofinansowanie do samochodu. Wprowadzono zmiany! Auta z silnikiem diesel i benzynowym zyskają

PILNE: Dofinansowanie do samochodu. Wprowadzono zmiany! Auta z silnikiem diesel i benzynowym zyskają

Podaj dalej

Tego można było się spodziewać, ale nikt chyba nie wierzył w to, iż nastąpi to tak szybko. Samochody z silnikiem typu diesel czy benzynowym sporo zyskają na tej zmianie, bowiem znów będą przyciągały większą uwagę. A wszystko przez zmiany w dotacjach, jakie nadchodzą w związku z samochodami elektrycznymi. Te mogą znacznie stracić na popularności.

Diesel i benzyniak umocnią się przed elektrykiem

samochod akcyza oplata
fot .freepik

Niemiecki rzad postanowił zmniejszyć dofinansowanie do zakupu samochodów elektrycznych. Mało tego, całkowicie zrezygnowano z jakiegokolwiek dofinansowania pojazdów hybrydowych. To oznacza, że zachęta która przyciągała niektórych niczym magnez, nagle przestaje istnieć. A jako, że ceny samochodów elektrycznych idą w górę, chętnych może zacząć brakować.

Lepiej z cenami wyglądają jednak auta posiadające silnik typu diesel, czy benzynowy. To z kolei może przyczynić się do wzrostu zainteresowania tymi autami. Zwłaszcza, że pojazdy te spełniają wszystkie współczesne wymagania, jeżeli chodzi o normy emisji spalin. No i co najważniejsze – ich cena jest znacznie atrakcyjniejsza, patrząc na wiele modeli i porównując chociażby z zasięgami elektryków na danej półce.

Z informacji wynika, że do zakupu auta elektrycznego o cenie katalogowej poniżej 40 000 euro kwota dotacji wyniesie 4 500 euro. Będzie zatem niższa o 1 500 euro. Droższe pojazdy będą dofinansowane kwotą 3 000 euro. Mowa o pojazdach do kwoty 65 000 euro, ale od nowego roku prób spadnie do 45 000 euro. Jakby tego było mało dopłaty nie będą już dostępne dla samochodów służbowych.

dowod rejestracyjny samochod
fot. freepik

Dotacje mają przyciągać klientów

Od kilku lat dotacje stały się bardzo modne. Mają one zachęcać do tego, aby klienci rezygnowali z silników typu diesel czy benzynowych na rzecz elektrycznych. Choć dopłata może wydawać się niewielka, to jednak dla tych, którzy i tak decydują się na zakup auta, stanowi oszczędność. Jak zmiana wpłynie na zainteresowanie elektrykami teraz? Przekonamy się zapewne za kilka miesięcy.

nowy podatek spaliny
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News