PILNE: Do końca lutego łatwiej o mandat. Policja rozpoczyna nową akcję wobec kierowców i nie ma co liczyć na taryfę ulgową

PILNE: Do końca lutego łatwiej o mandat. Policja rozpoczyna nową akcję wobec kierowców i nie ma co liczyć na taryfę ulgową

mandat-policja-kontrola

Podaj dalej

Kierowcy miejcie się na baczności, bowiem przez najbliższe półtora miesiąca łatwo będzie o mandat. To za sprawą szerokiej akcji policji, która będzie dbała w tym czasie o bezpieczeństwo tych, którzy wybierają się na ferie – i nie tylko. Bo tak naprawdę z racji okresu urlopowego ruch na drogach będzie bardziej wzmożony niż zawsze.

W ferie łatwiej o mandat

mandat zima policja
fot. lubuska.policja.gov.pl

Choć ferie tak naprawdę zaczynają się od poniedziałku, to już piątek będzie dniem, w którym wiele osób uda się na odpoczynek. Mimo wszystko tak naprawdę w tym roku popyt na góry nie jest tak duży jak w innych latach. To za sprawą faktu, że społeczeństwo ostatnio mocno dokucza inflacja i ciężko jest odłożyć pieniądze na takie wyjazdy.

Na co szczególną uwagę zwrócą policjanci? Tak naprawdę na wszystko – będą kontrolować prędkość, sprawdzać stan techniczny pojazdów i dbać o to, aby na drogach było po prostu bezpiecznie. Można spodziewać się w tym okresie znacznie większej ilości kontroli zwłaszcza na głównych drogach. Pojazdy Grupy Speed już teraz na większą skalę patrolują m.in. drogi krajowe i wojewódzkie. Spotkać je można również w miastach.

Uważać muszą nie tylko kierowcy udający się na ferie, ale dosłownie wszyscy. Bo mandat za złą jazdę może jak wiadomo otrzymać każdy, a w tym okresie jest po prostu tego większe prawdopodobieństwo. W szczególności muszą uważać te osoby, które mają ryzyko recydywy bądź utraty prawo jazdy.

mandat policjant snieg
fot. lubuska.policja.gov.pl

Bezpieczeństwo nie tylko w aucie

Rodzice muszą pamiętać także o tym, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom nie tylko w samochodzie. Ferie to niestety takie małe wakacje i o ile dzieci nie mają żadnego obozu, świetlicy czy innych tego typu rzeczy, mogą z nudów robić nie do końca odpowiednie rzeczy. Warto z nimi rozmawiać i tłumaczyć im, że ryzyko może czyhać wszędzie.

mandat kierowca kara
fot. lubuska.policja.gov.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News