PILNE: Do 31 marca nie będzie można zdawać egzaminu na prawo jazdy! Zapisy ruszą dopiero w marcu

PILNE: Do 31 marca nie będzie można zdawać egzaminu na prawo jazdy! Zapisy ruszą dopiero w marcu

prawo jazdy egzamin

Podaj dalej

Dłuższa przerwa czeka osoby chcące zdać prawo jazdy. Zdobycie uprawnień wstrzymano do końca marca, lecz w trzecim miesiącu przyszłego roku będzie można już zapisywać się na egzamin. Tak wygląda rzeczywistość, jeżeli chodzi o kategorie motocyklowe AM, A1, A2 oraz A. Warunki pogodowe jak co roku nie pozwalają w tym okresie prowadzenie egzaminów praktycznych.

Prawo jazdy dopiero wiosną

Polskie Prawo Jazdy

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wstrzymały wraz z końcem października możliwość zdawania prawo jazdy na kategorie motocyklowe. Wynika to z pogarszających się warunków pogodowych i niebezpieczeństwa, jakie czyha w tym okresie. W zasadzie nawet osoby mogące powiedzieć o sobie, że potrafią dobrze jeździć na jednośladach, kończą sezon w tym okresie.

Warto jednak pamiętać, że mowa o egzaminie praktycznym. Bowiem jeżeli chodzi o egzaminy teoretyczne na kategorie AM, A1, A2 oraz A, można zdawać je cały czas. To na pewno dobry moment na to, aby dobrze nauczyć się teorii i zdać ją w tym okresie. Później pozostanie jedynie sama praktyka, a więc zdecydowanie mniejszy stres w przypadku osób, które naprawdę czują się pewnie na jednośladzie.

Mniej egzaminów w tym okresie na wspomniane kategorie sprawia, że więcej jest wolnych terminów na prawo jazdy kat. B. To duży plus na najbardziej oblegane uprawnienia, bowiem w kilkanaście dni można ponownie spróbować podejść do egzaminu praktycznego. Taka sytuacja potrwa do 31 marca, bowiem od 1 kwietnia w większości WORD-ów wracają egzaminy na motocykle.

prawo jazdy egzamin

Termin może ulegnąć zmianie

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że data ta jak zawsze jest umowna. Wiele zależy od tego, jakie warunki pogodowe będą panowały w tym okresie. A trzeba pamiętać, że w ostatnich latach zima rozpoczyna się z reguły dość późno i dość długo trwa. Doszło do pewnego ”przesunięcia meteorologicznego”.

Mimo wszystko, jeżeli nie będzie mrozów i śniegu, to nie powinno być żadnej niespodzianki.

motocykliści kierowcy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News