PILNE: Do 30 listopada autostrada w Polsce pełna niespodzianek. Kierowcy muszą jeździć ze szczególną ostrożnością

PILNE: Do 30 listopada autostrada w Polsce pełna niespodzianek. Kierowcy muszą jeździć ze szczególną ostrożnością

autostrada mandat e toll

Podaj dalej

Autostrada to od zawsze miejsce, które kojarzy się z większą prędkością i szybszym przemieszczaniem się. W najbliższych dniach jednak zdecydowanie lepiej zwolnić na autostradach A2 i A4, a przy tym dobrze się rozglądając. Rozpoczęły się bowiem prace związane ze zmianami dostosowywania organizacja ruchu. Potrwają one do 30 listopada, a więc ostatniego dnia przed uruchomieniem systemu e-TOLL.

Trwają prace. Autostrada szykowana na zmiany

Od poniedziałku autostrada A2 i A4 będzie przygotowywana do zmian, jakie nadejdą dla kierowców w najbliższych dniach. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie prowadziła prace związane z przygotowanie dróg szybkiego ruchu do pojawienia się systemu e-TOLL. I choć wydaje się to błahy temat, to jednak jest to dość skomplikowany zabieg.

W dużej mierze chodzi o kierowców podróżującymi tymi odcinkami, aby nie utrudniać im znacząco ruchu. Bo jednak pewnego rodzaju utrudnienia na pewno się mogą pojawić i na to trzeba być przygotowanym. Zarządza musi wprowadzić szereg pewnych modyfikacji na PPO i SPO na odcinku A2 Konin -– Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica.

Dla przykładu autostrada w PPO w Strykowie wymagała zmiany dotychczasowej organizacji ruchu. W tym miejscu musiało dojść do naprawy dwóch zewnętrznych pasów ruchu, zarówno w kierunku Warszawy, jak i Poznania. Prace musiały tutaj rozpocząć się odpowiednio wcześnie i zostały już zakończone, a ruch odbywa się bez zakłóceń.

Kilka większych prac na drodze

Większe prace będą odbywały się również w kilku innych miejscach. Kierowcy muszą zatem zachować czujność i być cierpliwym, bowiem mogą ich spotkać pewne utrudnienia. Autostrada w najbliższych dniach okaże się zatem mało przyjemna dla kierowców, ale nie powinna być bardzo uciążliwa.

Warto mieć na uwadze to, że mogą nas spotkać utrudnienia i wziąć pod uwagę większy zapas czasu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News