PILNE: Dlaczego warto kupić używany diesel w 2022 roku. To będzie okazja jakich mało na rynku

PILNE: Dlaczego warto kupić używany diesel w 2022 roku. To będzie okazja jakich mało na rynku

kupno samochodu diesel

Podaj dalej

Zakup używanego samochodu z silnikiem typu diesel od niedawna wzbudza wiele kontrowersji. Kierowcy wciąż zadają sobie pytanie, czy warto inwestować takie pojazdy. A to z racji tego, że trwa na nie duża nagonka i zastanawiają się czy z tego tytułu po prostu nie będą mieli problemów. Czy takie obawy mogą być zasadne?

Diesel nie będzie żadnym kłopotem

diesel kupno sprzedaz

W Polsce wciąż trwa moda na zakup używanych samochodów i tak naprawdę będzie ona coraz większa. Wszystko z racji drożejących nowych samochodów, na które stać będzie coraz mniej osób. Inna kwestia, że czas oczekiwania na nowy pojazd w ostatnich miesiącach znacząco się wydłużył. Dlatego też rynek jest syty, co widać także po rosnących cenach.

Tylko przez ostatni rok trzeba zapłacić średnio o około 2 tysiące więcej za dany samochód, niż jeszcze miało to miejsce w 2020 roku. Ceny jednak nie odstraszają potencjalnych nabywcow. Wręcz przeciwnie – są w stanie dać więcej, ale chcą mieć gwarancję, że pojazd napędzany przez diesel jest naprawdę sprawny. Bo jak wiadomo, w przypadku silnika wysokoprężnego ceny potencjalnych napraw są wysokie.

Ale ceny to nie wszystko. Kierowcy obawiają się czy będą mogli tymi autami wszędzie wjechać. Zwłaszcza, że weszły przepisy związane ze strefami czystego transportu. Pytanie tylko czy miasta będą chciały je wprowadzać. Wydaje się, że to mało prawdopodobne, bowie mająjuż one swoje problemy. A dodatkowe kłopoty w środowisku lokalnym nie sa nikomu potrzebne w dobie tak wysokiej inflacji i cen.

diesel kupno samochodu

Będzie dużo aut na rynku

Przewiduje się, że w 2022 roku auta z silnikiem typu diesel zaleją Polskę. I wiele wskazuje na to, że tak będzie, bowiem Europa pozbywa się takich samochodów, a my jak wiadomo chętnie je kupujemy. Dlatego będzie można natrafić na naprawdę dobre okazje do tego, aby wydać pieniądze na wymarzony samochód.

Najlepsze okazje mimo wszystko mogą być jednak dopiero pod koniec tego roku. Wówczas zdaniem ekspertów sytuacja na rynku nowych i używanych samochodów powinna się w miarę normować. Oczywiście mając na względzie to co działo się przez ostatni rok. Bardzo możliwe, że również i ceny staną się bardziej zachęcającego do tego, aby zdecydować sie na wymianę pojazdu.

diesel kupno sprzedaz

Polska obawia się diesla?

Niestety auta z silnikiem wysokoprężnym nie należą do tych lubianych. Nagonka z ostatnich lat, że to one produkują smog sprawiła, że wielkie miasta niechętnie patrzą na takie pojazdy. Nie ma to jednak wpływu na decyzje rządzących, bowiem ci niewiele mogą zrobić z tym, aby ograniczyć ruch takich pojazdów.

Kierowcy też są świadomi, że kupują ”truciciela”, ale jeżeli chcą podróżować i mieć wygodę, decydują się na taki krok. I trudno im się dziwić, bo skoro inni jeżdżą, to czemu ktoś inny ma się ograniczać. Tego typu przepisy powinny być narzucone odgórnie, a jak na razie nikomu się do tego nie śpieszy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News