PILNE: Diesla i benzyny lepiej nie tankować w ten weekend. Można stracić naprawdę sporo pieniędzy na stacjach paliw

PILNE: Diesla i benzyny lepiej nie tankować w ten weekend. Można stracić naprawdę sporo pieniędzy na stacjach paliw

diesla diesel benzyna

Podaj dalej

Sobota oraz niedziela to na pewno nie dzień na to, aby tankować diesla i benzynę. Nie warto wybierać się w ten weekend i tankować paliwa na kolejne dni. Kto tego nie musi robić, zdecydowanie lepiej, żeby się wstrzymał. Powód jest oczywysty – można przepłacić i jeżeli chodzi o aktualną sytuację na rynku. Będzie po prostu taniej.

Za diesla i benzynę można przepłacić

diesel ceny paliw
fot. freepik.pl

Przez weekend ceny paliw na stacjach wedle prognoz mają utrzymywać się wciąż na wyższym poziomie. Będą zatem stare ceny, z którymi mieliśmy do czynienia przez ostatnie dni. Za diesla trzeba będzie zapłacić zatem blisko 8 złotych za litr, natomiast za benzynę niecałe 7 złotych i 50 groszy. Stacje paliw wiedzą, że sobota i niedziela to dobre dni do zarobku, więc nie ma co liczyć na obniżenie kosztów.

Kto się pośpieszy może stracić nawet kilkadziesiąt złotych, względem tego co czeka nas w tygodniu. Wedle zapowiedzi ceny mogą spaść nawet o 50 groszy na litrze. Przy pełnym baku jest to zatem około 25 złotych, które mogą zostać w kieszeni. Już nawet poniedziałkowe ceny okażą się bardziej przyjazne od tych obowiązujących obecnie.

Niższe cena za diesla i benzynę to skutek tego co działo się w ostatnich dniach. Cena za ropę zakończyła tydzień na poziomie 112 dolarów za baryłkę, a złotówka i dolar umocniły się bardziej znacząco na tle dolara i euro. To wszystko przyczyniło się do tego, że ceny hurtowe paliw poszły mocno w dół. Stacje paliw nie będą już straszyły zatem takimi cenami jak w ostatnich dniach.

podatek paliwo stacja paliw
fot. freepik.pl

Perspektywa dobra, ale niestabilna

Ceny paliw pomału będą pomału zaczynać jakoś wyglądać przy stacjach paliw. Do pełnej normalności jednak wciąż daleka droga. Zwłaszcza, że sytuacja na świecie choć uspokoiła się to jednak wciąż jest bardzo niepewna. Wciąż jedna decyzja, jedna kwestia polityczna, może sporo namieszać. A jak wiadomo stacje paliw reagują na to szybko, o czym mogliśmy się przekonać w tym miesiącu patrząc na cenę za diesla i benzynę.

Wiele krajów chce odchodzić od rosyjskiej ropy i szukać nowych dostaw. Nie jest to na pewno łatwe i nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Mimo wszystko to wciąż będzie powoli mieszać cenę za baryłkę ropy. Jeżeli jednak nie dojdzie do dużego załamania na rynku, to wszystko powinno przebiegać bardzo płynnie.

diesel hurt cena paliwo
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News