PILNE: Diesel z kolejną dużą obniżką ceny! Pomału zaczynamy wracać do normalnej rzeczywistości

PILNE: Diesel z kolejną dużą obniżką ceny! Pomału zaczynamy wracać do normalnej rzeczywistości

diesel paliwo cena

Podaj dalej

To już nie była jaka obniżka ceny za diesel, a naprawdę konkretna suma. Z wysokiej górki robi się naprawdę stromy zjazd patrząc na wykres. To tylko i wyłącznie może cieszyć kierowców, bowiem zaoszczędzą naprawdę dużą sumę pieniędzy. Mowa tutaj o kilkudziesięcio groszowych sumach, zbliżających się do pełnej okrągłej złotówki.

Diesel tanieje w oczach. Tak samo jak drożał

diesel ceny paliw
fot. freepik

W piątek średnia cena w hurcie za olej napędowy wynosi już 7 tysięcy i 60 złotych za m3. Jest zatem niższa blisko o 650 złotych, niż wynosiła jeszcze dwa dni temu. W uproszczeniu oznacza to tyle, że na stacjach paliw powinniśmy płacić lada moment mniej o 65 groszy! Mając na uwadze, że cena za diesel obecnie jest bliska 8 złotych, to ogromna obniżka.

Perspektywy są jednak dużo lepsze, bowiem niebawem cena za diesel może zaczynać się od liczy 6! Wynika to m.in. z faktu, że cena ropy znajduje się na poziomie około 110 dolarów za bryłkę w ostatnich dniach, a do tego umocniła się nieco złotówka względem euro. To sprawia, że ceny hurtowe spadają, a tym samym będą niższe na stacjach.

Niewątpliwie po dwóch tygodniach od rozpoczęcia wojny przez Rosjan na Ukrainie, sytuacja na świecie pod względem gospodarczym i ekonomicznym zaczyna robić się bardziej stabilna. Pierwsze dni były ogromnych zachwianiem rynków i nikt tak naprawdę nie wiedział w jaką stronę to zmierza. Oczywiście realia wyższych cen za diesel i benzynę pozostaną z nami na dłużej, ale mimo wszystko nie będzie już takich skoków, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach.

ceny paliw diesel benzna lpg
fot. freepik.pl

Polska bez ceny 9 złotych, ani też 10 złotych

Stacje paliw mogą spać spokojnie. Nie będą musiały litrów na pylonach zmieniać na mililitry, aby móc wyświetlić pełną cenę. Najważniejsze jednak, że to kierowcy mogą spać spokojnie, bowiem nie czeka ich tankowanie paliw za dwucyfrową liczbę za litr. Dziś ten scenariusz jest bardzo odległy od najbliższej rzeczywistości.

Diesel i benzyna tanieją, a to oznacza, że również ceny produktów w sklepach nie będą rosły w tak zastraszającym tempie. Choć mimo wszystko ostatnie wzrosty cen na pewno będą odczuwalne finansowo, także i pod tym kątem. Trzeba pamiętać, że to dopiero początek zmian, jakie wywołuje sytuacja na zachodzie, jaka obecnie ma miejsce.

diesel ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News