PILNE: Diesel wyraźnie podrożał po długim weekendzie. Za paliwo znów trzeba będzie zapłacić ponad 7 złotych

PILNE: Diesel wyraźnie podrożał po długim weekendzie. Za paliwo znów trzeba będzie zapłacić ponad 7 złotych

diesel benzyna lpg ceny paliw

Podaj dalej

Najnowsza aktualizacja ceny za diesel może zaskoczyć. Jest drożej i to wyraźnie drożej, a prowadzi to do tego, że na stacjach paliw znów możemy zobaczyć siódemkę na przodzie zamiast szóstki. Jeżeli sytuacja szybko się nie odwróci to na weekend paliwo może nas znów kosztować. Co niestety jest dość zaskakujące patrząc np. na cenę ropy, która jest rekordowo tania.

Drogi diesel, tania ropa

paliwo paliwa benzyna diesel brak
fot. freepik.com – Natalya Temnaya

Patrząc na średnie ceny hurtowe za diesel okazuje się, że zdrożał on o blisko 20 groszy w tydzień. Co ciekawe, nie wydarzyło się w tym czasie nic spektakularne, co by mogło wpłynąć aż na taką zmianę. Obecnie cena znajduje się na poziomie 6,62 zł/l, a więc po doliczeniu samego podatku trzeba już zapłacić 7,15 zł/l.

To na pewno bardzo dziwne zjawisko, bowiem ropa przez ten czas potaniała i to bardzo wyraźnie. Na dzień dzisiejszy wyceniana jest na 92 dolary i tendencja wydaje się być cały czas spadkowa, patrząc na ostatnie dni. Polska waluta względem dolara także się umacnia, co powinno przekładać się na coraz lepszą cenę, a jak widać tak nie jest.

Lepiej na pewno radzi sobie benzyna, która utrzymuje się praktycznie cały czas na tym samym poziomie. Biorąc pod uwagę ostatni dni, nawet symbolicznie potaniała o dwa grosze. Spadki ceny paliw powinny jednak na dniach stać się znacznie bardziej wyraźne, patrząc na sytuację rynkową. Wzrosty na pewno można uznać za coś, co nie powinno mieć aktualnie miejsca.

diesel benzyna ceny
fot. freepik

Jak zareagują stacje paliw?

Patrząc na cenę za diesel można zastanawiać się, jak na zmianę zareagują stacje paliw. Czy na pylonach zobaczymy wzrost ceny o blisko 20 groszy? Może do tego nie dojść w oczekiwaniu na nadchodzący spadek. A wszystko z racji tego, aby nie stracić klientów na rzecz innej stacji paliw, która nie podniesie cen.

Takie momenty są zawsze trudne dla właścicieli, ale korzystne dla klientów. Kierowcy niezbyt przychylnie mogliby zareagować na to, że z dnia na dzień muszą płacić znacznie więcej. A już na pewno siódemka na początku ceny mogłaby ich znacznie odstraszyć. 6,99 zł/l będzie zapewne ceną, gdzie zobaczymy ją niemal wszędzie.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – irenemiller

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News