PILNE: Diesel w tym tygodniu już poniżej 7 złotych! Ceny paliw nie zatrzymują się w swoich spadkach

PILNE: Diesel w tym tygodniu już poniżej 7 złotych! Ceny paliw nie zatrzymują się w swoich spadkach

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo promocja tanio

Podaj dalej

To, co się dzieje aktualnie z cenami za diesel i benzynę to po prostu coś pięknego. Z dnia na dzień jest coraz taniej i to bardzo wyraźnie, że różnica aż razi po oczach. I co najważniejsze – to nie koniec obniżek, bo te jeszcze na pewno potrwają. Choć też trzeba być przygotowanym na to, że w pewnym momencie będzie stabilizacja – a więc lekkie wzrosty i obniżki.

Diesel i benzyna z szóstką z przodu

benzyna diesel dopłata na paliwo rząd
fot. freepik.com – shyachlo

4 sierpnia ceny w hurcie znów są niższe niż dnia poprzedniego. Diesel obecnie kosztuje 6,56 zł/l i z promocjami odejmującymi np. 30 groszy, już na pewno będzie kosztował wyraźnie poniżej 7 złotych za litr. W przyszłym tygodniu już nawet promocja nie będzie potrzebna do tego, aby uzupełnić bak za taką kwotę. To rewelacyjna wiadomość także dla wielu firm, które znajdą spore oszczędności.

Z kolei benzyna zbliża się krok po kroku do tego, aby zejść poniżej 6 złotych w cenie hurtowej. Brakuje jej już tylko… 25 groszy! Wiele wskazuje na to, że w sierpniu uda się zejść do kwoty 5,99 zł/l, a nawet niższej. Co to będzie oznaczało dla kierowców? Za 95-tkę na stacjach paliw będą płacili nawet mniej niż 6,50 zł/l! Tak dobrej ceny nie było już dawno.

Na tych wszystkich obniżkach skorzystają też kierowcy tankujący LPG. To już tradycja i norma, że gdy spadają ceny za diesel i benzynę, tanieje również autogaz. A dla tej grupy oznacza to, że będą tankowali naprawdę bardzo tanio. Kto wie czy na starcie jesieni cena nie spadnie nawet do 2,50 zł/l. To byłoby już coś niesamowitego, bowiem byłby to powrót do… starej ceny, której nigdy nie wróżono.

benzyna diesel akcyza vat ceny paliw podatki
fot. freepik

A ropa dalej w dół

Czwartkowy poranek na giełdzie pokazuje, że ropa Brent wyceniana jest na poziomie 96 dolarów za baryłkę! Względem ostatnich dni to spadek o około 4-5 dolarów, a to zwiastuje nic innego jak kolejne obniżki za diesel i benzynę. Sytuacja na rynku paliw jak widać znacząco się poprawia względem tego, co mieliśmy w pierwszym półroczu. Pytanie tylko, jak długo ten piękny sen potrwa i gdzie się zatrzyma.

Jedno jest pewne – oba podstawowe paliwa są już o około złotówkę tańsze niż w największej chwili kryzysu. To też poprawia nieco podejście wielu kierowców do użytkowania samochodów, bowiem bak paliwa jest tańszy o około 50 złotych. Niby nie dużo, ale tak naprawdę zupełnie inaczej patrzy się na ceny aktualne z tymi, jakie mieliśmy na przełomie maja i czerwca.

benzyna diesel akcyza vat ceny paliw podatki
fot. freepik.com – feepikcontributorthailand

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News