PILNE: Diesel w Polsce kosztuje już 6,30 zł/l. Coraz bliżej przekroczenia kolejnej granicy ceny

PILNE: Diesel w Polsce kosztuje już 6,30 zł/l. Coraz bliżej przekroczenia kolejnej granicy ceny

diesel benzyna lpg ceny paliw

Podaj dalej

Coraz mocniej i wyraźniej zaznacza się niższa cena za diesel w Polsce. Z tak niską ceną za olej napędowy nie mieliśmy do czynienia już od bardzo dawna. O cenie powyżej 7 złotych za litr będzie można zapomnieć już na dłuższy czas, a patrząc na ostatnie serie podwyżek, to na pewno wyjątkowa sytuacja. Paliwa z szóstką z przodu? O tak!

Diesel wyraźnie tanieje

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

W cenie hurtowej diesel w ten weekend jest już dostępny za 6,30 zł/l. Tak tanio nie było od bardzo dawna, a cena to oznacza, że litr tego paliwa po dodaniu podatku kosztuje 6,80 zł/l. Na coraz większej ilości stacji paliw zatem cena spadnie poniżej 7 złotych na litr i o liczbie siedem będzie można zapomnieć. I oby na jak najdłużej, a najlepiej… na zawsze.

Ale jeżeli chodzi o diesel jest o na najlepszej drodze do tego, aby jego cena spadła poniżej 6 złotych! Jeżeli tak się stanie i cena hurtowa będzie po 5,99 zł/l, wówczas na stacjach paliw diesel będzie kosztował 6,50 zł/l. To już naprawdę będzie krok do powrotu do starych cen.

Warto zauważyć, że różnica za olej napędowy a benzynę wynosi już niecałe 60 groszy. A jeszcze nie tak dawno przecież informowaliśmy o tym, że między tymi paliwami jest praktycznie dwukrotna taka różnica. To pokazuje tylko jak diesel w ostatnich dniach szybko tanieje i na pewno wraz z upływem kolejnych dni, będzie tylko lepiej.

diesel benzyna tankowanie
fot. freepik

Paliwo ma stawać się coraz tańsze

Wszelkie prognozy wskazują na, że połowa kwietnia będzie upływała pod względem kolejnych obniżek. Diesel i benzyna dalej będą tanieć w hurcie, a tym samym na stacjach paliw. Niewątpliwie taka sytuacja wyhamuje wzrosty cen także w sklepach i w innych dziedzinach naszego życia. Zwłaszcza, że tutaj spodziewano się naprawdę dużego szoku cenowego. Ten może nie być już tak groźny dla portfeli Polaków.

Jedno zasadnicze pytanie jest takie – gdzie jest to minimum, jakie mogą osiągnąć paliwa. Czy naprawdę realne jest to, że benzyna i diesel może w tym półroczu kosztować w detalu poniżej 6 złotych. Tutaj analitycy mają różne zdania, a wiele tak naprawde zależy od dalszych losów tego, jak na rynkach rozgrywać się będą szachy związane z dostawami ropy.

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News