PILNE: Diesel w jeszcze niższej cenie niż zapowiadano! Tyle zapłacimy na stacjach za paliwo

PILNE: Diesel w jeszcze niższej cenie niż zapowiadano! Tyle zapłacimy na stacjach za paliwo

diesel hurt cena paliwo

Podaj dalej

To już tydzień czasu od kiedy diesel z dnia na dzień tanieje. Jego wykres wygląda niezwykle obiecująco, bowiem coraz bardziej zaczyna przypominać stok narciarski. A to oznacza, że cena za to paliwo nieustannie spada i to spada wyraźnie. To już aż 75 groszy, które ubyło od nawyżej ceny z jaką mieliśmy do czynienia 25 marca.

Diesel dalej tanieje

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

W sobotę średnia cena hurtowa za diesel wynosi już 6,51 złotych w przeliczeniu na litr. Oznacza to, że po dodaniu podatku mamy do czynienia praktycznie z równą kwotą 7 złotych. Nie można jednak zapominać, że stacje paliw muszą doliczyć sobie marżę, aby móc funkcjonować. Do pojawienia się szóstki z przodu w cenie jednak jest znacznie bliżej, niż miało to miejsce wcześniej.

Warto też zwrócić uwagę, że do najniższej ceny w trakcie trwania wojny na Ukrainie brakuje już ”tylko” 35 groszy. Wiele wskazuje na to, że w nadchodzącym tygodniu uda się przekroczyć ten próg. Warto jednak pamiętać, że do od ceny 6,16 zł/l następnie cena za diesel wzrosła do poziomu 7,26 zł/l. i to zaledwie w tydzień.

I tak w dużym skrócie wyglądają ostatnie tygodnie – jeden to nagły spadek, drugi to nagły skok ceny i tak na okrągło. Nic więc dziwnego, że na stacjach paliw widzimy codziennie praktycznie inne ceny. Osoby mniej zorientowane w temacie mogą mieć naprawdę duży problem, aby się w tym połapać. Nie jest to proste nawet dla ekspertów. Zwłaszcza, że wiele zależy od tego, kiedy ktoś dokona zakupu hurtowego na swoją stację paliw.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Kiedy obniżki na stacjach paliw

Kierowcy na niższe ceny będą musieli jeszcze nieco poczekać kilka dni. Pierwsza obniżka za diesel bardziej może być zauważalna na mniejszych stacjach paliw, niż na tych – nazwijmy je – markowych. Końcówka przyszłego tygodnia jednak powinna odzwierciedlać już to, co dzieje się w hurcie. Przełoży się to na to, ile kierowcy wydadzą przy dystrybutorze.

Teraz najważniejsze jest to, aby ceny dalej spadały bądź się utrzymały. Jeżeli zaczną ponownie rosnąć, to nie ma szans na to, że jakaś lepsza cena pojawi się przy napisie diesel. Będziemy wciąż płacili tyle, ile płaciliśmy, a może nawet i więcej. Najwyższy czas na to, aby ta karuzela w końcu przestała się kręcić.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News