PILNE: Diesel w dzień zdrożał 10 groszy. Zostało 2 grosze do 7 złotych w cenie hurtowej!

PILNE: Diesel w dzień zdrożał 10 groszy. Zostało 2 grosze do 7 złotych w cenie hurtowej!

benzyna diesel paliwo ceny cena paliwa promocja

Podaj dalej

Nie widać końca kiedy by miały wyhamować podwyżki cen za diesel. Z wtorku na środę cena poszła w górę aż o 10 groszy, co przy ostatnich podwyżkach jest kolejną bardzo dużą zmianą. O niskiej cenie za olej napędowy można już zapomnieć, to za nami i wygląda na to, że szybko nie wróci. Lada dzień znów będziemy płacili za 7,50 zł/l.

Diesel drogi jak na początku wakacji

paliwo płatność gotówka karta stacja paliw benzyna diesel
fot. freepik.com – shyachlo

Do 11 sierpnia ceny za diesel spadała w bardzo szybkim tempie aż do poziomu 6,44 zł/l, a 24 sierpnia jest to już 6,98 zł/l. Z czego tak jak wspomnieliśmy – aż 10 groszy olej napędowy poszedł w górę w ciągu ostatniego dnia! Przy obecnej wartości średnia cena za paliwo na stacjach to 7,54 zł/l bez marży. Zbliżamy się zatem do kwoty 8 złotych.

A przecież jeszcze nie tak dawno cena na stacjach paliw znów wynosiła niecałe 7 złotych. Sierpień to naprawdę niezwykle trudny do zrozumienia miesiąc dla kierowców, którzy nie do końca orientują się w tym, co wpływa w pełni na ceny paliw. Różnice jak na tak krótki okres są dla wszystkich bardzo zaskakujące. Zwłaszcza widząc, że nie zmienia się zbytnio cena za benzynę.

Wiele wskazuje na to, że lada dzień sytuacja może być jeszcze gorsza. Różnica między benzyną a dieslem może wynieść nawet ponad złotówkę. Do tego poziomu brakuje już naprawdę niewiele, bowiem niecałe 10 groszy. To może nastąpić w ostatnich dniach sierpnia. I pomyśleć, że jeszcze dwa tygodnie temu nikt by o tym nawet nie pomyślał. A koniec wakacji może być poniekąd wręcz dramatyczny dla silników wysokoprężnych.

benzyna diesel ceny paliw paliwo obniżka podwyżka
fot. freepik.com – MrDm

Po wakacjach paradoksalnie drożej

Wrzesień wygląda na to, że będzie wyglądał zupełnie inaczej niż kiedyś. Diesel i benzyna będą drożeć, a nie tanieć i wedle zapowiedzi OPEC+ podwyżki mogą być nie mniejsze, niż przed ostatnie dwa tygodnie. 8 złotych na koniec września? Nie można tego wykluczyć i kto tak obstawi, wcale nie musi przegrać zakładu.

Pytanie tylko jak przy tym wszystkim będzie wypadała benzyna. Jak na razie 95-tka ku zaskoczeniu utrzymuje się od tego czasu na tym samym poziomie. Podwyżki choć są to groszowe, które praktycznie nie sprawiają różnic w cenie detalicznej. Na pewno czekają nas trudne kolejne tygodnie pod względem całego ”zamieszania” z cenami na stacjach paliw.

benzyna diesel ceny paliw cena paliwo vat akcyza podatki
fot. freepik.com – shotmedia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News