PILNE: Diesel tanieje aż miło patrzeć. Lada moment przekonają się o tym sami kierowcy tankując paliwo

PILNE: Diesel tanieje aż miło patrzeć. Lada moment przekonają się o tym sami kierowcy tankując paliwo

diesel ceny paliwo

Podaj dalej

Kierowcy mają coraz większe powody do zadowolenia, bowiem lada moment diesel będzie kosztował znacznie mnie niż obecnie. Paliwo to zaczęło tanieć już tydzień temu, ale w ostatnich dniach tanieje coraz szybciej. Stacje paliw zapewne nie będą długo czekały z tym, aby zejść z ceny, a efekt tego powinniśmy zobaczyć już w kolejnym tygodniu.

Diesel w coraz korzystniejszej cenie

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.pl

Jeszcze we wtorek średnia hurtowa cena za diesel w Polsce wynosiła ponad 7 złotych, a dokładnie 7 złotych i 10 groszy. Obecnie jest to już 6,65, a więc blisko 50 groszy taniej. To duży spadek ceny w tak krótkim czasie i oby został on zauważony szybko przez kierowców. Zwłaszcza, że mowa o paliwie kluczowym dla polskiej gospodarki.

Przy takiej wartości cena na stacjach paliw powinna wynosić około 7,30-7,40 zł/l z VAT-em oraz marżą. Tendencja spadkowa przez najbliższe dni dalej będzie się utrzymywała, a świadczy o tym cena ropy, która jest już ledwie nad poziomem 100 dolarów za baryłkę. Kto wie, czy w pierwszej połowie kwietnia w końcu nie zobaczymy upragnionej szóstki z przodu, przy tym paliwie.

Żeby tak się stało diesel w hurcie musiałby stanieć jeszcze o około 40-50 groszy. Wówczas stacje paliw mogą już myśleć o tym, aby zejść poniżej wspomnianej wartości. Oczywiście trzeba pamiętać, że to wciąż nie będzie tanie paliwo. Żeby o takim mówić, cena musiałaby być z piątką z przodu, a do tego wciąż bardzo daleka droga.

diesel benzyna lpg tankowanie
fot. freepik

Olej napędowy poniżej 6 złotych

Na obecną chwilę ciężko sobie wyobrazić, że za diesel będziemy płacili poniżej 6 złotych w najbliższych tygodniach, czy miesiącach. Tak realistyczny scenariusz jest niezwykle odległy i na tę chwilę mało prawdopodobny. Musiałoby stać się coś naprawdę niezwykłego, aby doszło do takiej sytuacji. Tym mogłoby być wejście Iranu na europejski rynek. Choć nie wiadomo, jak zareagowałaby na to konkurencja.

Dlatego jak na razie należy cieszyć się z każdym obniżek. Cena za diesel z szóstką z przodu na dzisiejsze czasy, to na pewno dobra cena. Zwłaszcza, że mamy świadomość jak wszystko szybko się zmienia i jak mogą podskoczyć ceny. Ostatnie tygodnie to istna sinusoida, która nie chce mieć końca.

diesel benzyna LPG
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News