PILNE: Diesel po 7,18 zł, a benzyna za 7,91 zł! Ogromna różnica w cenach na stacji paliw, która będzie coraz większa

PILNE: Diesel po 7,18 zł, a benzyna za 7,91 zł! Ogromna różnica w cenach na stacji paliw, która będzie coraz większa

diesel stacja paliw

Podaj dalej

Ogromna różnica w cenie za diesel i benzynie jest na tyle znacząca, że aż zaskakująca. Nic więc dziwnego, że są kierowcy którzy szukają oszczędności. Nie wszyscy mogą sobie jednak pozwolić na taki rarytas, a jedynie ci którzy mieszkają blisko granicy z Polską. Bo mowa tutaj o Niemcach, którzy płacą niemal 2 zł więcej za benzynę i przeszło złotówkę więcej za olej napędowy.

Diesel i benzyna i gigantycznymi różnicami

Obecnie jednym z najlepszych interesów w kraju jest otworzenie stacji paliw przy granicy z Niemcami. I choć wydaje się, że rynek od tej ściany Polski jest już przesycony, to jednak wciąż otwierają się nowe punkty. Zapotrzebowanie na tankowanie jest ogromne i ciągle rośnie. Coraz więcej kierowców z Niemiec, bowiem chętniej przyjeżdża do Polski.

I niewątpliwie ma ku temu powód, bowiem różnica w cenach jest ogromna – oczywiście dla nich. I nie ma tutaj co wspominać o zarobkach, bowiem w tym przypadku nie ma to żadnej różnicy. To tak, gdyby Polacy jeździ do Niemiec, gdyby mogli tankować dziś benzynę za 4 złote, a diesel za niecałą piątkę. Nikt by wtedy nie pytał o zarobki, a po prostu każdy by chętnie tankował taniej, gdyby miał taką możliwość.

Niemcy mają i wykorzystują to jak potrafią. A Polskie stacje paliw są niezwykle otwarte dla naszych sąsiadów. Można powiedzieć, że od granicy wręcz z zamkniętymi oczami dojechaliby na stację paliw. Jest pełno reklam i oznakowań, jak dojechać do danej stacji. Polskie stacje mocno zachęcają tamtejszych kierowców nie tylko ceną. Stwarzają takie udogodnienia jak płatność w euro, czy… dobre ceny na papierosy.

20 grudnia jeszcze więcej chętnych

Warto tutaj podkreślić, że lada dzień można spodziewać się jeszcze większego napływu Niemców. Diesel i benzyna mają w Polsce kosztować jeszcze mniej, o blisko 30 groszy, a w styczniu prawdopodobnie jeszcze mniej. Dlatego też nasi sąsiedzi będą mieli argument ku temu, aby częściej i w większej ilości pojawiać się w naszym kraju. Tylko po to, aby zatankować swój samochód.

Rywalizacja stacji paliw o klienta z Niemiec wpływa również korzystnie dla nas. Duża ilośc stacji paliw, duża konkurencyjność sprawia, że ceny są także dość atrakcyjne dla nas. Oczywiście nie mówimy tutaj aż o takich różnicach, jak dla Niemców. Ale Polak jak to Polak – ucieszy się z tego, że taniej może zatankować o 10, 20 groszy niż w centrum miasta.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News