PILNE: Diesel najtańszy w tym roku! Cena oleju napędowego na stacjach schodzi do poziomu niedawnej benzyny

PILNE: Diesel najtańszy w tym roku! Cena oleju napędowego na stacjach schodzi do poziomu niedawnej benzyny

paliwo benzyna diesel ceny paliw vat akcyza 1 stycznia

Podaj dalej

Stało się! Właśnie mamy do czynienie z najtańszą ceną za diesel w tym roku. Chciałoby się powiedzieć – to bardzo dobra informacja, jeżeli chodzi o inflację. Tak jednak nie jest, bowiem choć paliwa, energia czy gaz tanieją, to jednak drożeje wszystko inne. Na sklepowych półkach widać rekordowe ceny produktów, a w niektórych przypadkach można mocno złapać się za głowę.

Diesel tanieje, benzyna tanieje, ale co z tego?

benzyna diesel ceny paliw paliwo ropa
fot. freepik.com – Rawf8.com

Średnia cena hurtowa za diesel znajduje się obecnie na poziomie 5,55 zł/l. Doliczając do tego podatek na stacjach powinniśmy zobaczyć średnią cenę za olej napędowy na poziomie 6,82 zł/l. Koszt tankowania tego paliwa wyraźnie już zszedł poniżej poziomu 7 złotych. Można spodziewać się, że wartość poniżej tego progu będzie utrzymywała się dość długo.

Warto zwrócić uwagę również na to, że tanieje benzyna. Choć z drugiej strony trzeba mieć świadomość tego, że cena tego paliwa jest od dłuższego czasu bardzo stabilna, a odchylenia od średniej są bardzo niewielkie. W tym tygodniu najprawdopodobniej zobaczymy jednak wyraźny spadek. Kierowcy będą mogli tankować za kwotę znacznie bardziej zbliżoną do okrągłych sześciu złotych.

Od ponad miesiąca nie zmieniły się ceny hurtowe jeżeli chodzi o LPG. Jako, że tanieje diesel oraz benzyna, można spodziewać się, że również i autogaz w najbliższym czasie potanieje. Nie będzie to jednak duży spadek, ale około 10 groszy mniej powinno się udać płacić na wielu stacjach paliw. Tutaj cena i tak w wieli miejscach jest bardzo korzystna. W niektórych miejscach Polski kierowcy płacą nawet około 2,70 zł/l!

benzyna diesel promocja paliwo ceny paliw
fot. freepik.com – syda_productions

Nieco normalniejsze ceny paliw

W dobie czasów kiedy strach iść do sklepu zobaczyć ceny przy produktach, nieco spokojniej na pewno jest na stacjach paliw. Diesel notuje bardzo duży spadek, benzyna także zaczyna mieć tendencję spadkową na wyższym poziomie niż wcześniej. Wiosna zatem rozpocznie się bardzo korzystnie dla kierowców, którzy zamierzają wybrać się na weekendowy odpoczynek.

Jak widać kryzys związany z ropą nie stanowi dla świata, czy Europy problemu. Jeżeli się chce można oferować olej napędowy czy benzynę w bardzo korzystnej cenie. Oby tendencja szybko się nie odwróciła, bo naprawdę na tą chwilę widać światełko w tunelu.

ceny paliw paliwo benzyna diesel
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News