PILNE: Diesel najtańszy od wielu tygodni. Benzyna też! Zaktualizowano ceny paliw w Polsce

PILNE: Diesel najtańszy od wielu tygodni. Benzyna też! Zaktualizowano ceny paliw w Polsce

diesel benzyna ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Znane już są ceny za diesel i benzynę na najbliższe dni, za jakie będziemy tankować. Aktualizacja pokazuje, że będzie… taniej! I to znakomita informacja dla kierowców, którzy napotkają jeszcze niższe stawki niż obecnie. Ale to nie wszystko co dobrego czeka na zmotoryzowanych. Prognozy na najbliższy czas są coraz lepsze.

Diesel i benzyna dalej tanieją

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Najnowsze średnie ceny hurtowe poszły w dół. Diesel obecnie wyceniany jest na 6,77 ł/l, a więc patrząc na ostatnie tygodnie jest wręcz rekordowo tanio. Po doliczeniu podatku cena w detalu wynosi 7,33 zł/l. Jesteśmy zatem coraz bliżej tego, aby płacić za olej napędowy poniżej kwoty 7 złotych za litr. To może jednak nastąpić bardziej w drugiej połowie miesiąca.

Benzyna z kolei po chwilowym niewielkim wzroście, znów zaczyna tanieć. Obecnie wyceniana jest niemalże na najniższym poziomie, jaki osiągnęła kilka dni temu. Oznacza to, że już lada dzień może być tak jak diesel, najtańsza od wielu tygodni. We wtorek cena wynosi 6,43 zl/l, co dalej pozwala sprzedawać to paliwo poniżej 7 złotych za litr.

Zgodnie z przewidywaniami ceny paliw dalej powinny spadać. Najlepszy moment będzie oczywiście wówczas, gdy wszystkie paliwa będą kosztowały z szóstką z przodu. To już będzie taki przełom, który pozwoli podkreślić sytuację, że diesel i benzyna są tańsze praktycznie i złotówkę, niż w momencie największego kryzysu. A to bardzo dużo patrząc na to, że niektórzy dwa razy w miesiącu muszą tankować pełny bak. Oznaczać to będzie około 100 zł w kieszeni.

benzyna diesel ceny paliw tankowanie
fot. freepik.com – josemiguelsangar

Baryłka także tanieje

Pozytywnym sygnałem jest to, jak bardzo w dół idzie cena baryłki ropy. We wtorek z rana wyceniana jest ona na poziomie 98 dolarów! To bardzo tanio i to wartość, która pozwalała sprzedawać niegdyś diesel oraz benzynę za nieco ponad 6 złotych! To pokazuje, że wciąż ceny na stacjach paliw są bardzo wysokie. Jest jeszcze dużo do zrobienia, aby były tańsze.

Trzeba mieć jednak na uwadzę, że dolar też ma zupełnie inną wartość niż kiedyś. Ale uwaga – ten też już jest wyceniany na 4,60 zł, a wiec ponad 20 groszy mniej, niż jeszcze nie tak dawno. To wszystko składa się w całość ku temu, aby na stacjach paliw zaraz płacić jeszcze mniej. A tendencja wzrostowa jak na razie nam nie grozi. Widmo recesji na świecie jest coraz większe.

paliwa paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – josemiguelsangar

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News