PILNE: Diesel już złotówkę tańszy niż w momencie największego kryzysu! Co na to stacje paliw?

PILNE: Diesel już złotówkę tańszy niż w momencie największego kryzysu! Co na to stacje paliw?

diesel ceny paliw

Podaj dalej

Kolejna duża i dość wyraźna obniżka za diesel w Polsce. W niecały tydzień paliwo to staniało już o równą złotówkę! Taki sam obraz powinniśmy zatem widzieć również na stacjach paliw, ale jak widać – nie widzimy. Wciaż utrzymują się ceny tego paliwa z okresu, gdy faktycznie kosztowało ono najwięcej, a kilkugroszowe spadki należy uznać za symboliczne.

Diesel wpisuje się w tendencję spadkową

diesel benzyna stacja
fot. freepik

Średnia cena hurtowa za diesel w Polsce wynosi obecnie 6,699,4 złotych za m3. Za litr trzeba zapłacić zatem 6,70 złotych, bez podatku VAT i marży. Oznacza to, że na stacjach powinniśmy się spotkać z cenami 7,23 zł/l, dodając do tego potencjalną marżę. Co za tym idzie, widać, że sytuacja z cenami paliw się poprawia.

Wciąż jednak mamy do czynienia z wysoką ceną w hurcie, która na pewno ogranicza możliwości związane z niższymi obniżkami. Sytuacja jednak systematycznie się poprawia i widać, że perspektywa na wiosnę rysuje się w jasnych barwach. Dzień po dniu widać, że ceny paliw systematycznie się obniżają.

Najważniejsze to czekać na moment, w którym cena hurtowa będzie już poniżej 6 tysięcy złotych za litr. Wtedy już niewątpliwie wyraźniej będzie widać spadek cen. Najważniejsza jest właśnie kwestia tego, aby obniżały się ceny w hurcie. Bo tylko i wyłącznie one przyczynią się do tego, żeby obniżała się cena za diesel.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Olej napędowy poniżej 7 złotych

Żeby móc liczyć na to, aby diesel kosztował poniżej ceny 7 złotych, w hurcie paliwo to musi kosztować 6,40 zł/l i mniej. Wtedy stacje paliw będą mogły zacząć wyświetlać 6,99 zł/l, a siódemka zniknie z naszych oczów. Scenariusz ten może pojawić się już w tym tygodniu, a w zasadzie powinien.

Kierowcy muszą bacznie przyglądać się temu co będzie się działo na stacjach. Na pewno z tankowaniem nie ma się co śpieszyć, bo niemal każdego dnia powinniśmy obserwować spadki cen. Powolne, bo powolne, ale jednak pozwalające na oszczędności, a nie tak jak miało to miejsce ostatnio – wyłącznie dodatkowe wydatki.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News