PILNE: Diesel już poniżej 7 złotych i tanieje dalej. Ile kierowcy będą płacili za tankowanie paliwa?

PILNE: Diesel już poniżej 7 złotych i tanieje dalej. Ile kierowcy będą płacili za tankowanie paliwa?

diesel tankowanie paliwo

Podaj dalej

Bez wielkich braw, bez spektakularnego rozgłosu, diesel spokojnie traci na wartości, a tym samym tanieje. Jego średnia cena w hurcie jest już poniżej kwoty 7 złotych za lit i zapewne w najnowszym zestawieniu można spodziewać się kolejnego spadku. Pomału, krok po kroku, olej napędowy na stacjach paliw będzie coraz tańszy.

Diesel będzie taniał. I to coraz szybciej

ceny paliw diesel benzna lpg
fot. freepik.pl

W cenie hurtowej diesel spadł już poniżej poziomu 7 złotych. Obecnie wynosi 6,921,2 złotych za m3, a więc za litr trzeba będzie zapłacić 6,92 zł/l. Po doliczeniu podatku zatem kierowcy nie powinni płacić mniej niż 7,47 zł/l. Do tej kwoty należy jeszcze doliczyć marżę, a więc o kilka bądź kilkadziesiąt groszy będzie drożej.

Perspektywy jednak na to, że niebawem za diesel będziemy płacili poniżej 7 złotych jest coraz bliższa. Zwłaszcza, że nieustannie spada cena na giełdzie za baryłkę ropy. Jest już ona nieznacznie powyżej 100 dolarów i bardzo realny wydaje się być scenariusz, że lada moment będzie kosztowała poniżej tej ceny.

Wówczas ceny paliw powinny bardzo szybko wrócić do cen bliskich tym, jakie miały miejsce tuż przed 24 lutym tego roku. Dziś wciąż są to kwoty znacznie różniące się od tych, które miały miejsce wówczas. Pozostaje jednak mieć nadzieje, że wszystkim będzie zależało na tym, aby zbyt długo nie przeciągać obniżek.

diesel benzyna LPG
fot. freepik.pl

Ceny paliw zaczną pikować

Dziś jedyne co rzuca się w oczy to wciąż rosnąca cena za LPG. Pozostałe paliwa mają już za sobą moment szczytu w cenie, w przypadku autogazu wciąż pozostaje pewien znak zapytania. Na razie jednak pozostaje czekać jak długo będziemy czekać na to, aż chociażby diesel spadnie poniżej 7 złotych. Patrząc realnie powinno mieć miejsce w tym tygodniu.

Szkoda, że rynek w Polsce nie raguje tak szybko na obniżki cen paliw, jak na podwyżki. Na to jednak zdążyliśmy się już przyzwyczaić i niestety pozostaje to akceptować. Paliwa rządzą się swoimi prawami i niestety jako kierowcy trzeba się do tego dostosować.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News