PILNE: Diesel i LPG pobiły swoje rekordy! Zobaczcie co się dzieje na stacjach paliw

PILNE: Diesel i LPG pobiły swoje rekordy! Zobaczcie co się dzieje na stacjach paliw

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Niesamowite do jakiego poziomu doszła cena za diesel oraz LPG. Choć mówiono o tym od dłuższego czasu, to jednak mało kto jeszcze kilka tygodni temu wierzył, że to nastąpi. A jednak się stało. Dwa z trzech czołowych paliw na rynku właśnie są najdroższe w historii Polski. Portal e-petrol potwierdził to już oficjalnie w swoim cotygodniowym komentarzu do ceny paliw.

Stało się – diesel i LPG będą biły teraz swoje rekordy

Jeżeli chodzi o diesel ten zaledwie w przeciągu kilku dni podrożał aż o 10 groszy i obecnie jego średnia cena to 5,79 zł za litr. Tym samym olej napędowy wyrównał dotychczasowy rekord cenowy z 2012 roku, a patrząc ma ciągły wzrost już go przebił. Teraz paliwo te będzie z tygodnia na tydzień śrubowało swój rekord.

Jeszcze więcej, bo aż o 16 groszy zdrożało LPG! I to także mowa o nie ogromnej skali tygodni, a o kilku ostatnich dniach. Tutaj także mamy do czynienia już z rekordem w historii Polski. Nigdy kierowcy z instalacją gazową nie musieli płacić za paliwo więcej niż 3 złote. Obecnie jego średnia w kraju to 3,03 zł/l.

Najmniej różnicę odczuli kierowcy tankujący benzynę, a w zasadzie nawet jej nie odczuli. Popularna 95-tka zdrożała tylko o jeden grosz i jej średnia cena w kraju 5,85 zł/l. Co ciekawe, różnica między olejem napędowym wynosi już tylko 6 groszy, a jeszcze nie tak dawno było to około 35 groszy. Z kolei za 95-kę trzeba dziś średnio zapłacić 5,99 zł/l i tutaj nic się nie zmieniło.

Prognozy na kolejny tydzień mogą zaskoczyć

W piątek pojawią się jak co tydzień prognozy na ceny paliw na kolejny tydzień. Jeżeli chodzi o diesel, benzynę i LPG można spodziewać się kolejnych wzrostów. Kwestia tylko jak bardzo będą one wysokie. Patrząc jednak na ceny w rafineriach, które w ostatnim czasie poszły w góre, znów możemy spodziewać się znaczących podwyżek.

A nie ma co ukrywać, że płacąc 10-15 groszy więcej tydzień po tygodniu, różnica robi się naprawdę duża. W okresie stabilizacji cen, którego nie było tak naprawdę od niemal dwóch lat tak duża różnica z tygodnia na tydzień była nawet nie do pomyślenia. Jeżeli ceny malały bądź rosły wszystko działo się bardzo wolno, a z tygodnia na tydzień różnice były wręcz kosmetyczne i niezauważalne dla oka.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News