PILNE: Diesel i benzynę czeka duża obniżka. Wiadomo jakie ceny pojawią się już za tydzień na stacjach paliw

PILNE: Diesel i benzynę czeka duża obniżka. Wiadomo jakie ceny pojawią się już za tydzień na stacjach paliw

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Od dłuższego czasu nieustannie notowane są spadki cen za diesel oraz benzynę na stacjach paliw. Taka sytuacja szybko się nie zmieni i wciąż będziemy doświadczać takiego zjawiska. Niebawem nawet powinniśmy zaobserwować większe obniżki, gdyż prognozy są bardzo optymistyczne. Druga połowa września w tankowaniu zapowiada się lepsza, niż pierwsza.

Diesel na 6, benzyna na 5

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Wiele wskazuje na to, że diesel będzie z szóstką z przodu, a benzyna z piątką na pylonach stacji paliw. I to bez żadnych promocji, które wciąż oferują stacje paliw – z nimi będzie jeszcze lepiej! A brakuje do tego już naprawdę niewiele, bowiem 95-tka w hurcie musi stanieć jeszcze tylko 9 groszy, a olej napędowy 18 groszy.

Diesel ma jedna szybsze tempo spadku cen. Dla przykładu 14 września jego cena spadła o 5 groszy, a benzyny o nic. W przyszły weekend może dojść już do sytuacji, że zatankujemy naprawdę za stawki, które od dawna nie były widoczne. Już teraz z dnia na dzień na coraz większej liczbie stacji paliw w Polsce można zatankować za mniej niż 6 złotych.

Na wszystkim powinni skorzystać też kierowcy tankujący LPG. Tradycją jest już to, że gdy tani jest diesel oraz benyzna, tani jest również autogaz. Można zatem spodziewać się, że pojawią się kolejne spadki w cenach hurtowych, tak jak ma to miejsce już od dłuższego czasu. Do poprawy pozostaje jednak wciąż cena oleju napędowego, która mimo wszystko pozostaje wysoka.

benzyna diesel paliwa paliwo brak stacje
fot. freepik

Dobre prognozy ceny paliw

Cena ropy na giełdzie wciąż pozostaje na jednym z niższych poziomów w tym roku. W środę rano oscyluje w granicach 93 dolarów, a sam dolar także ma się coraz lepiej. Jak widać kwestia zmniejszenia wydobycia ropy przez OPEC+ nie wpłynęła znacząco na rynki. Można nawet powiedzieć, że reakcja była zupełnie odwrotna od spodziewanej.

Wrzesień zatem zapowiada się dość spokojnym miesiącem dla kierowców. Pozostaje zatem powoli zastanawiać się, jak będzie wyglądał październik. Tutaj jednak wciąż jest to ogromną zagadką i zapewne nikt tak odważnie nie zdecyduje się na przewidywanie. Analizy w ym przypadku będą tylko liczbami, które do końca mogą nie mieć żadnego pokrycia z rzeczywistością. A wszystko przez nadchodzący kryzys energetyczny, który może bardzo szybko namieszać.

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News